Mitä mieltä olette, onko ok suudella kumppania, työntää kieli pitkälle hänen suuhunsa, korviinsa ja muihin kehon aukkoihin aktin aikana?
Entinen tyttöystävä ei pitänyt siitä kun suutelin häntä seksin aikana, itse asiassa hän halusi aina että tulen häntä takaa ettei hänen tarvitse nähdä minua.
Suuteleminen seksin harrastamisen aikana Ok?
90
13720
Vastaukset
- suudellaan2Tottakai. Samalla kun panen pimppiä kalulla, panen suuta kielellä. Taatusti nautinnollista! - En ennen pitänyt ranskalaisesta suudelmasta,se häiritsi mua. Suorastaan ällötti. Tapasin nykyisen miesystäväni vasta jokin aika sitten, hän on eronnut mies ja mua 9 vuotta nuorempi. Tuo samaan tahtiin naiminen; kielellä suuta ja kalulla pimppiä, on tasan tarkkaan ainakin mun mieleen, kun mies sen osaa! Entinen suosikkini lusikka asento on jäänyt kakkoseks ja perinteinen lähetyssaarnaaja noussut suosikiks.Siitä kiitokset hänen X-vaimolleen,kivoja juttuja olet hänelle opettanut. Olen onnesta sykkyrällä,miehestä joka täyttää ja näyttää omat tarpeensa mut huomio myös mun tarpeeni. 
- yhdenanni-ajaton kirjoitti:En ennen pitänyt ranskalaisesta suudelmasta,se häiritsi mua. Suorastaan ällötti. Tapasin nykyisen miesystäväni vasta jokin aika sitten, hän on eronnut mies ja mua 9 vuotta nuorempi. Tuo samaan tahtiin naiminen; kielellä suuta ja kalulla pimppiä, on tasan tarkkaan ainakin mun mieleen, kun mies sen osaa! Entinen suosikkini lusikka asento on jäänyt kakkoseks ja perinteinen lähetyssaarnaaja noussut suosikiks.Siitä kiitokset hänen X-vaimolleen,kivoja juttuja olet hänelle opettanut. Olen onnesta sykkyrällä,miehestä joka täyttää ja näyttää omat tarpeensa mut huomio myös mun tarpeeni. ainoan kerran olen kohdalle nainen jota suudellessa meinasi taju lähteä teki kieli sellaista kyytiä suussani ja imut oli valtavat tuntui et kieli irtoaa"ihanaa Marke" moista en ole tavannut enää 
- Suudellen 1969Suutelu kuuluu naimiseen. Tuntee halua suudella kun kalu sahaa emätintä. Halut vain kasvaa minä vedän aina miehelleni fridsut minne vain kaulaan. Mela aiheuttaa kiimasen olon ja penis kaivaa sitäkin syvemmälle ja alkaa tosissaan panettaan lisää. 
 Hamuaa kaulaan lisää klemmareita. Pian mieheni jo tulee sisään ja tien oikein kunnon ritsat hänen kaulaa.
- jjjtyjtSuudellen 1969 kirjoitti:Suutelu kuuluu naimiseen. Tuntee halua suudella kun kalu sahaa emätintä. Halut vain kasvaa minä vedän aina miehelleni fridsut minne vain kaulaan. Mela aiheuttaa kiimasen olon ja penis kaivaa sitäkin syvemmälle ja alkaa tosissaan panettaan lisää. 
 Hamuaa kaulaan lisää klemmareita. Pian mieheni jo tulee sisään ja tien oikein kunnon ritsat hänen kaulaa.Olet hyvä vaimo miehellesi:) Lähetyssaarnajassa ollessani suutelen itsekin tyttöystäväni kanssa paljon eikä siinä tosiaan enää erota kumpi on oma kieli ja tarjoan kaulani kaluttavaksi. Minäkin nautin suunnattomasti kun tyttöystäväni tekee minulla kunnon fritsut. 
 
- kokeilkaa tekinSuuteleminen on OK ja parasta siinä on, että seksin aikana voi välitä kohdan jota suutelee. Olemme melko estottomia seksin aikana ja yllättävimmän säväyksen teki se, kun naiseni suuteli kiihkeän imevästi peräaukkoani. 
- AntokoseEhkä exärisi ei kestänyt katsella sua ja halus sen takii sua takaapäin.. Oli sun kanssa vain 17,5 sm takia? Älä hätäänny, sellasell vehkeell sä löydät kyllä seuraa joka antaa sulle eestäpäinki. 
- Maksullinenko?Eräs entinen yhden illan juttuni ei halunnut suudella minua seksin aikana, hän sanoi että se tuntuu "liian läheiseltä", että suutelun hän haluaa säästää rakastetulleen. Tämä tuntui minusta ihmeelliseltä sillä hän suostui kyllä ottamaan suihin ja B-rappuun mutta suutelu ei käynyt. - VaimoaniKaverinKanssaVaimoni on samanlainen . 
 Naimme vaimoani kimpassa kaverini kanssa.
 Vaimoni antaa pillua ja ottaa suihin saamme naida häntä vaikka kuinka paljon.
 Ainoat estot jotka hän asettaa ovat
 Ei saa satuttaa
 Eikä halua että suudellaan suulle Kimppapanossa (vieraat eivät saa suudella suulle) on kuulemma liian henkilökohtaista.
 
- on se jännäJännä että suutelu on sitä kiihkeintä rakkaudenilmaisua, mut perus paneskelu vain tyydytystä... 
- "----ettei hänen tarvitse nähdä mua." Yksinkertaisesti vastaus saattaa olla se: et tän naisen anatomian takia,se tais tuntua parhaalta asennolta hänestä! Kumma juttu et mies ei pysty kysyyn;et miks aina takaa päin? Naida voi, muttei kysyä suoraan jos jokin asia askarruttaa. Eikä kaikki naiset tykkää koko ranskalaisesta suudelmasta koskaan. Senkin voi tehdä monella tapaa..... 
- dfkndkhdSeksin aikana tarvitsee hengittää enemmän joten suutelu vähän häiritsee. Sen sijaan kaulaa voi suudella ja nuolla ja tuntuu hyvälle. - Hyvä kunto!Hengästyt nussiessa...? 
 
- eukarööriKysyppä kuule pepsodentti pentiltä miksi akkasi käänsi sulle takatukkansa nuoltavaksi. paskanlöyhyinen hengityksesi sasi sarvikuononkin kääntämään perseensä sinulle. 
- 25veeIhme juttu; mulla sama. Yx yhdenillanhoito alko touhun sillä että työnsi kielen mun kurkkuun ja sitten otti suihin. Pesää ei antanut. mutta nieli kyllä. Säästeli poikaystävälleen kuulemma. 
- Musta on okIhme kysymys, mun mielestä suutelu kuuluu läheisyyteen ja seksin harrastamisen yhteyteen. Tunnevammaiset eivät pussaa, panevat vaan. Hyvä että on sun entinen tyttöystävä kun oli tuollainen. 
- Ihme kyssäriEikö kaikki muka pussaa ja suutele? 
- Suutelu kuuluuMielestäni outo kysymys, suutelu, hyväily, pussailu jne kuuluu seksin harratamiseen olennaisesti. 
- Minä karjahtelenSuuteluhan kuuluu asiaan mutta mulle muodostunut ongelma siitä, että naiset valittelevat kun karjun lauetessani. Yksi tyttö jonka kanssa tapailimme jonkin verran kyllästyi lopulta ja toi asian esille - joko huutelu naidessa loppuu tai sitten hän lähtee. Ja niinhän hän lähti. Ongelma tulee esiin juuri kun olen laukeamaisillani, tyypillisesti minuutin tai pari tämä karjuminen kestää. Niin olen aina tehnyt enkä osaa muuta mutta muijat valittaa. Lisäksi jotkut ovat valitelleet että "sattuu", olet "liian iso" ja että "en ota sulta suihin kun sulta tuleekin niin paljon tuota spukkea etten saa nieltyä". B-rapun nannaa en saa kun aniharvoin. - Nam!!!Mää olisin vain mielissäni karjahtelusta. Mun Tarzan! :) 
 
- KiljahteluOnko tuo karjahteleminen nyt niin paha juttu? Monet mimmit kirkuvat kuten palosireenit lemmenleikeissä eikä se nyt hommaa sen pahemmin häiritse... - sdfgtreKirkuminen on orgasmin feikkaamista. Nainen ei huuda itsekseen masturboidessaan. Huutaminen on esittämistä ja harva jaksaa sellaista pidemmän päälle. Nuoret voivat vielä jaksaa, kun ovat oppineet asiat pornoelokuvista. On ihan eri asia vaikka huokailla nautinnollisesti. 
 Karjuminen ei kyllä lisää naisen mielihyvää, vaan päinvastoin pehmeällä äänellä puhuminen lisää. Naisille on monesti aika tärkeää miehen tuoksu ja ääni. Kaikessa feikkaaminen on aina haluja vähentävää.
- aaaaaaaaaarghhsdfgtre kirjoitti:Kirkuminen on orgasmin feikkaamista. Nainen ei huuda itsekseen masturboidessaan. Huutaminen on esittämistä ja harva jaksaa sellaista pidemmän päälle. Nuoret voivat vielä jaksaa, kun ovat oppineet asiat pornoelokuvista. On ihan eri asia vaikka huokailla nautinnollisesti. 
 Karjuminen ei kyllä lisää naisen mielihyvää, vaan päinvastoin pehmeällä äänellä puhuminen lisää. Naisille on monesti aika tärkeää miehen tuoksu ja ääni. Kaikessa feikkaaminen on aina haluja vähentävää.No sä taidat nyt puhua ihan omasta puolestasi, etkä nais-sukupuolen. Kunnon orgasmissa ja sitä ennen ihan masturboidessa pidän välillä ihan kunnolla ääntä. 
 Ja mies. jos on tosi kiimanen, tottakai se lisää omaa nautintoa ihan mielettömästi.
 Tuntuu, että ihmiset eivät aina uskalla itseään toteuttaa ja antaa kaikkien äänien tulla ihan rauhassa. Itsekin olen pidätellyt usein miesten kanssa liiallista ääntelyä ihan häveliäisyys syistä.
 
- Tartsan mehtäsäPanomiehenä minä en tykkää pussaamisesta. Se häiritsee aktia, eli kaikkein tärkeintä toimitusta. Naisen rakastamista. 
- Lady ShavedKuules Tartsani, jos ymmärtäisit pussata naistasi niin saisit ehkä sitä "kaikkein tärkeintä toimitusta" eli aktia vähä useammin. Älä myöskään unohda pyyhkiä pytyllä käynnin jälkeen, sekin kun on myös tärkeä "toimitus". 
- Jawohl kylläEhdottomasti, jopa saksalaiset suutelevat vaikka muuten keskittyisivätkin "aktin" aikana myös muihin asioihih. Hassu kysymys. 
- Missä mun Tartsani?Samaa mieltä Lady Shavedin kanssa. Miten saan yhteyttä tähän 17,5 sm karjahtelevaan Tartsaniin? 
- KielareiiiMun mielest on ok suudella kumppania aktin aikana. Mäki pussaan seksin aikana, itse asiassa munki muijja haluu et tuun häntä takaa ettei hänen tarvitse nähdä minua. 
- vimmelHoitakaa suuhygienia kuntoon. Viiden metrin päähän viemärille haiseva hengitys on varma turn off suutelulle. Pahanhajuisesta hengityksestä on kauhean vaikea sanoa ystävälle, työkaverille edes seksipartnerille, joten tuo pelkkiin takapanoihin vaatiminen voi olla palaute paskan hajuisesta suusta. 
- juhlaetuKyllä itse nautin ku suudellaan... tulee itsellee hyvä tunne ja tuntee itsensä halutuksi... Kyllä seksin jälkeekin viel makaamme milloin missäkin ja suudellaan. 
- SuutelunamSuutelu on tositärkeä osa esileikkiä ja itse varsinaista jyystöä, pitää tavallaan tahdin ja vauhdin kasassa. 
- FemiMooreMun miälest kielareiden antaminen ällöttää, varsinki jos kundi on joku blaadaaja tai nuuskaaja. Ennemmin annan munnaria tai B-rappua kun että joudun hengittää jotai karseet lehahdusta 
- OnhansenyherranjeokOn erittäin Ok! 
- kielarinkannallaSuutelen mielummin ennen seksiä ja mieluisin kostea lämmin syvä kielari, vanhemmatkin naiset tuntuvat tykkäävän. Parasta on kun nainen imee huulilla omaa kieltä saa sukat pyörimään jaloissa. 
- juutressuutelu on ihanaa...entinen miesystäväni ei ymmärtänyt suutelusta mitään..seksinkin aikana ei suudeltu ..poskelle annoin pusun kun erosimme noin ,,tosin meni kauemmaksi ja ei ollut lähelläni ollenkaan..toivon että R oppii suutelemaan naisiaan.. 
- EiSaaTartuttaaVirustaSuuteleminen on ok kunhan vain huuliherpes ei ole ns "aktiivitilassa". Tällöin en suutele tai ota kalua suuhun. 
- MunmielestäokJos on ihastunut tai tykkää niin suutelu on ok, jos keissi on enempi kaveripohjalta pikapano vessassa niin ei kuulu suutelu kuvioon. 
- PuuroonpuuroaPuuro on puuroa ja velli on velliä, ei kannata sekoittaa näitä kahta keskeenään. Alussa pitkät vetävät katseet, kiihkeät hyväilyt ja suutelot ja sitten vasta asiaan. Rakastellessa niin harvempi ehtii suutelemaan, mitä nyt pikaiset pusut, lutkuttelut, imutukset jne karstan poistot ehtii. Jälkeenpäin keskustelua ja rauhoittumista ja sitten kaikki alkaa alusta taas. 
- Bargbiekirl93Pikainen pusu on ok, mutta ei kielen tyäntäminen toisen kurkkuun. Erityisen yök on jos kaveri työntää kielensa mun hampaiden ja huulten väliin ja lipoo sieltä. Parempi kun keskittyy vain panemiseen ja ettei laukea liian aikaisin reisille tms. 
- OmamielipideOn ok jos on hellä ja huomaavainen eikä huohota ja kuolaa suuhun silmät ylösalas käännettyinä samalla kun panee. Paras jos ei tarvi katsoa idioottia naamaan nussittaessa. 
- RaakatotuusSamaa mieltä. Paras jos naidessa voi lukea Eevaa tai pädiä eikä tarvi teeskennellä nautintoa jollekin idiootille. 
- IntiimijuttutuoMjaa-a, suuteleminen on aika intiimi asia, silloi täytyy olla tunnetta mukana. Suuteleminen on paljon intiimimpi kuin paneminen tai suihinotto. 
- ATMfanVain anaalipanossa, ei muuten. 
- KeskityolennaiseenPuhuminen ja pussaaminen ei kuulu seksin harrastamiseen. 
- Riippuu ihan tykkääkö toinen. Itse tykkään ja kumppanitkin on yleensä tykänneet. Kerran nainen oli vähän liian innokas sen kielensä kanssa. Kun suutelin, niin kieli tuli aina sillä samalla sekunnilla mun suuhun. Se vähä oli turnoff, mutta ei paha. 
 Jos olet hyvä suutelija, niin todennäköisesti ottava puolikin tykkää. Vastaavasti jos huono, niin hän todennäköisesti menettää halunsa. Myös jos on pidempiaikainen suhde, ja nainen ei halua katsoa sinua, niin todennäköistä on että hän haaveilee, että joku työkaveri on ottamassa häntä takaa. Muistan entisen avokin kanssa. Usein kun otin häntä takaapäin, niin ajattelin yhtä hänen kaveriaan, mutta joo... se on entinen suhde se :)
- MielipidetaaltaMusta ei pidä sotkea suuseksi varsinaisen seksin kanssa, parempi keskittyä yhteen toimintoon kerrallaan. Ääntely ei haittaa. 
- EiootekareitaNykyinen tyttöystävä laittaa minulle aina purukumin suuhun ennen rakastelua ja haluaa että pidän sitä suussa sen aikana. Jonkin sortin purkkafetissiä epäilin enste mutta sitte rupesin miettimään josko henkeni haisee? 
- ApuasaatavillaMulla henki haisi kans mutta kun leikkautin nielurisanin niin tilanne parani! - AnonyymiJoo helpostippa haiskahtaa, varsinkin jos on pari tuntia sitten syönyt tai ollut kauan syömättä, juonut kahveet tai energiajuoman..jne 
 Kannattaa käyttää hammaslankaa ja väliharjaa, suusuihke on myös kiva, sellainen kosteuttava, siitä tulee mukava tunne suuhun.
 Itsevarmuus pussailuun kasvaa, kun hampaat on hoidettu. Ja sehän ei ole enään julkisissa kallista ja epämukavaa. Ainakin täällä pk seudulla hammashoito on ollut todella hyvää julkisilla, ihan yksityisen tasoa. Nopeaa ja täysin kivutonta. Olin hammaslääkäri kammoinen vuosia, mutten enään.
 Pussailusta tykkään aivan erityisesti. Siinä olin onnekas viimeisimmän partnerin kanssa, oli ihana suutelija, kiihkeä, vähän kova ja aivan täydellinen, vaikka seksi muuten olikin vähän hätäinen suoritus.
 
- Tyttöleissön25Mulla fuckbuddynä viiskymppinen varattu ukkomies jonka henki haisee ihan h-i-r-v-e-ä-l-l-e. Ruoka kuulemma mätänee suolistossa ja siitä sitten tämä jatkuva röyhtäily ja piereskely. Muuten hän on aivan ihana ja peto sängyssä. Varustus on lievästi sanoen ISO ja osaa sitä KÄYTTÄÄ. Muuten en viitsisi moisen möhömahan antaa panna minua kaikkiin rappuhihin PAITSI pussata hän EI SAA. Ymmärrään kyllä ettei vaimo anna pillua kotona hajunäkökulmasta mutta nahkanorttia ajatellen on sääli jättää käyttämättä. 
- SuutelueipakollistLopetin miesystäväni suutelemisen kun kuulin hänen sormettaneen ja nualleen maksullista venakkoa ennen meitä. YÄK! - LoveloveallinkakkonenMiten venakon taannoinen sormettaminen tai nuoleminen liittyy tähän päivään? 
 
- SuutelueipakollistMun mielestä suuteleminen on läheisyyden osoitus ja se että mieheni on suudellut maksullista naista oksettaa. Tämähän on taas vuorostaan suudellut vaikka kuinka monta. Eihän maksullisten tulisi suudella, levittävät vain tauteja. Ehkä luottamus ja läheisyyden tunne palaa jossain vaiheessa, kunnes palaa niin mieheni ei saa suudella, nuolla tai sormettaa. Panna saa, mutta vain takaapäin ja kortsun kanssa B-rappuun. A-rappu on pyhä ja läheisiä varten. 
- YxasiakerrallaanMinusta suuseksi suutelemisen aikana ei ole ok sillä keskittyminen hajaantuu eikä pysty fokusoitumaan riittävästi. 
- LerpahdusvaaraYhdyn edelliseen kommenttiin. Varsinkin heikko erektio kun on niin kaikenlainen nualeminen ja ryystääminen häiritsee toimitusta ja voi heikentää kankeutta. 
- nautintoa-ja-eiYök, kieli syvällä suussa ei tunnu hyvältä, eikä myöskään korvan sisällä. 
 Pieni korvannipukoiden näykkiminen ja kaulan sekä niskan hellät suutelu taas on todella kiihottavaa, kuin myös rintojen, vatsan, lantion ja reiden sisäpintojen ja lopuksi simpukan kevyt kielisuutelu. Kiihkeän nainnin aikana en ainakaan itse perusta suulle suutelusta, vaan haluan saada hengittää vapaasti.
 Hitaassa rauhalisessa rakastelussa on kielileikki suulla leikitellen samaan tahtiin ihanaa.
- KielikurkkuunMuijjani rakastaa työntää kielensä suuhuni rakastelun aikana, hän tavallaan niinkuin "vastanai" päällään. Mielettömän ihanaa. 
- EttätallaimeilläSuutelin tyttöystävääni esileikin aikana B-rappuun ja työnsin kieleni myös sinne pikaisesti, tämä siis lauantaisaunan ja urheiluruudun jälkeen. Siitäköhän suuttui aivan mielettömästi ja mykkäkoulua jatkuu toista viikkoa. Kuulemma ei saa "rimmata", häntä on sinne rassattu aiemmissa suhteissa ihan riittävästi. Suulle pitää suudella. 
- SairastatouhuutääRimmaaminen on ihan reijjästä 
- HoitokuntoonSuuteleminen on suutelemista, rakastelu on rakastamista ja paneminen on nussimista. Asiat kannattaa hoitaa kerralla kuntoon. 
- SylykeenaamaanUusi tyttöystävä sylkäisee minua suuhun kun laukean hänen sisäänsä samalla kun hän ratsastaa. Sanoo että on aina tehnyt niin, tai hänen entinen poikaystävänsä halusi hänen tekevän niin. Lievästi sanoen etovaa touhua. Miten saan hänet lopettamaan. - IhimettelenOnkohan sun muijjas katsonut liikaa Roccon leffoja, niissä syljeskellään panohommien lomassa toisia? 
 
- pervoperttiperakylastaMinä laukeen nopeemmin jos suutelen samalla. 
- RakastellarauhassaMinä taas en laukea jos muijja suutelee tai hieroo mun tukkaa. Töytyy saada keskittyä hässimiseen. Yks entinen hoito työnsi aina sormensa mun perseeseen ja alko hieroon prostataa ja sehän sattu ihan hirveesti, pitkät tekorakennekynnet perseessä, perse ruvella heti. Ei se homma toiminu. - YhdynyhdynSamaa mieltä rakastellaanrauhassakanssa. Sormet pois fledasta ja B-rapusta! 
 
- Suutelu rakastellessa vain saa enemmän kiihkoa aikaan ;) - ParantaavaaSamaamieltä M-87! 
 
- SuotavaamutteivälttämätöYläpään eritteiden vaihtaminen samalla kun vaihtaa alapään eritteitä on suotavaa muttei välttämätöntä suvun jatkamisen kannalta. 
- papparainenvainSuutelen mielelläni seksin yhteydessä. Myös takapuolen reikää. 
 Terv. 55v pappa- ZyzzäriTerveisiä rimmaavalle papalle ja kyssäri; tyännätkö kielen myös ruskiaan reijkään? 
 
- Naarasnarttu25Suutelu on noloa, varsinkin jos säätää jonkun vanhan ukon kanssa. Eihän niiden pömppömahojen yli pääse ees suutleeen, ja jos ne tulee huonoine hengityksineen niin hiki lentää silmiin. Suolavesi kirvelee ja sit ei kyllä seksi enää maistu. 
- TyttöjokatietääIhmisen limakontaktin saamisen toiseen ihmiseen on yhtä luonnollista kuin kättely. Se edellyttää tosin tunnelatausta ja ns "halua" työntää kieli toisen perseeseen, ennen kun se voidaan toteuttaa. Ilman tätä ns "halua" toimenpide on tunnekylmä ja jää vaikutelmaltaan etäiseksi, voisi sanoa jopa piispamaiseksi ekumeeniseksi toimenpiteeksi. 
- PusujanusujooEn tiedä mutta suuteleminen antaa läheisyyden tunnetta jostain syystä. Seksin harrastaminen ilman imutusta tuntuu oudolta, etäiseltä. 
- OnhyväjutskaSuuteleminen on tärkeä asia feromonituotannon osalta. On myös hyvä että pakteerit sekottuu ja vaihtuu yläpäästä ei kä vain ala päästä. - KmysysMitä tekemistä paketeereilla on suutelemisen kaa? 
 
- PirjopauliinaKyl mä ainakin tykkään suudella samanaikasesti, ku panemme. 
- PanepaneeSuu on kaikkein likaisin paikka, siellä pakteerit pesii - ei pimsloorassa tai letkussa. Virtsahan on steriiliä ja puhdasta. Parempi olla säästeliäs pussaamisessa ja panostaa panemiseen. 
- SuuteluonokSuuteleminen lisää mielihyvähormonin tuotantoa ja tiivistää sosiaalisia suhteita. Siksi on tärkeätä suudella paljon, ei vain rakastellessa, vaan myös muutenkin. Tässa asiassa kitsaillaan liikaa! 
- SuuteluEVVKSuutelu on niin läst siison, peräkammarin poijjat ja stadin bitsit suutelee 
- suuteluahaluavavanhempi mies etsii miesta pks;ltä - SiistioltavaVanhempi mies, oletko siisti? 
 
- OutotapaN34FWBnillä on ällöttävä tapa. Kun hän on lauennut suuhuni esim ATMn jälkeen hän haluaa suudella omat spremansa suustani. En ymmärrä tätä, enivei, hän on taitava rakastaja. Tuo spukken kanssa sottailu vain ohuesti harmittaa. 
- OutotapaEräs naispuoleinen fuckbuddyni ei halua suudella sillä kokee sen intiimiksi asiaksi, jonka tekee vain poikaystävänsä kanssa. Toisaalta hän tykkää rimmata eli työntää kielensä peräaukkooni ja nuolla persettäni kun ollaan kuusysissä. Ihan jeeshän se on mutta täytyy sanoa, en haluaisikaan suudella häntä sen jälkeen kun huulet ovat ruskeassa karstassa. Sanoo oppineensa tavan oltuansa englannissa vaihdossa. 
- AnonyymiVakipanoni käyttää nökkee jatkuvalla syötöllä ja häntä ei kyllä erkkikään halua suudella. Ylähuulista valuu jatkuvasta mustia nuuskapipareita ja sitten nämä karstat myös jäävät ikävästi pesään polttelemaan kun jäbä on saanut antaa munnaria. B-rapussa sei ei haittaa, itseasiassa kuumottaa mukavasti jos tempaise suht kuivana tuhkaluukkuun. 
- AnonyymiSuutelu on ok, erityisesti anaalin suutelu. Aloitin rimmaamisen eli perseennualennan ja sehän vasta onkin mukavaa hommaa. Naaras kiemurtelee mielihyvästä ja sitten palkinnoksi saa tempasta nahkanortin kakkoseen. A-vot, tekee kutaa. 
- AnonyymiNaiseni ei tykkää suutelusta. Kaikki muu käy kyllä, A-rappu, suikkari, peppupano mutta suutelemista hän välttelee. Ei mitään kielareita, imutusta tms. Vähän hämmentävää. Munnaria kun antaa niin on kyllä imu päällä, korjaan, hän ei anna munnaria vaan ottaa ja nielee kaiken. Mutta tuota kunnon suutelemista ohuesti kaipaan.. 
- AnonyymiTäältä löydät nopeasti sukupuolta, suhteita, treffit 👉 https://ryhmaseksi.pics/H/H1f4A0 
- AnonyymiKantsii ajaa parta, pestä hampaat ja välttää liiallista kaljottelua😁😁 
- AnonyymiEtsi seksikumppani! Määritä parametrit ja kaupunki 👉 https://ryhmaseksi.pics/H/Z6j6D4 
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset424935
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut183656
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693453
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012808
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862680
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302630
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161703
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161546
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2011438
- 1521321