Onpa hel.vetin tylsää.
Viikonloppu
10
303
Vastaukset
- 15+14
kyllä tylsyyskin aina töissäolon voittaa helposti..
koitappa olla pari vuotta työttömänä ni kyllä se tylsyys ja tekemättömyys aikas tuskalliseks käy ^^
Lapset usein valittavat vanhemmilleen, että "mullei oo mitään tekemistä", mutta aikuisiällä sitä on ihan itse vastuussa siitä, ettei ole tylsää.
- Keissa
Nopeasti taas viikko hurahti. Väsyttää nukuttaa)niin maan perusteellisesti. Töiden jälkeen kävin moikkaamassa tätiäni.
Aamulla soitti nuorin (minulla on kaksi siskoa) noin sata kilometriä kotoani, että meidän pitää alkaa pitämään enemmän yhteyttä. Minulla ei ole autoa ja ei sitten bussillakaan tule lähdettyä kyläilemään. - Asdsasdsadsa
Joo tylsää meinaa olla. Parin kaverin kanssa kyllä jutelti puhelimessa tänään mutta toinen asuu kaukana ja toisen kanssa ei olla koskaan hengattu samoissa piireissä juomisen tms. merkeissä joten tämä(kin) viikonloppu vietetään koneella, yksin kaljottelukaan ei ainakaan mitään positiivista saa aikaan. Melkeinpä paras juttu mitä voi tehdä aina kun on ylimääräistä aikaa on kuntoilu mutta kun sitäkään ei jaksa.
- yksinäinen.
Menkää vitt.uun ne täältä jolla on kavereita. Turha tulla tänne selitää mitä teitte kavereiden kanssa.
- yksinäinen.
Ärsyttää tollaset huijarit jotka selittää et ei ole kavereita mut sit selittää et juteltiin puhelimes. Ette ole silloin yksinäisiä jos teillä on juttuseuraa.
- sdsddssfdsd
Ei ihmekään, että olet noin yksin, jos puhut muille tuolla tavalla. Ei jonkun toisella puolella Suomea asuvan kaverin kanssa kerran kuussa puhelimessa jutustelu varmastikaan yksinäisyyttä vielä poista.
- Asdsasdsadsasd
sdsddssfdsd kirjoitti:
Ei ihmekään, että olet noin yksin, jos puhut muille tuolla tavalla. Ei jonkun toisella puolella Suomea asuvan kaverin kanssa kerran kuussa puhelimessa jutustelu varmastikaan yksinäisyyttä vielä poista.
Suurimman osan ajasta on tosiaan yksinäistä ja se että puhelimessa höpisee jotain harvoin ei tosiaan poista tätä yksinäisyyttä. Pitäisi olla sellainen ystäväpiiri jossa hengata säännöllisesti mutta sellaista ei ole pitkään aikaan ollut. Se on totta etten ole täysin ilman ystäviä, on niitä jokunen, mutta yksin olen suurimman osan ajasta.
- palsta kaikille
ja miksi pitää olla kateellinen jos joku onnellinen vielä edes puhelimessa saa puhua muutaman minuutin? Yksinäisyyttä on monenasteista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu715774Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti274877Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett182996- 1792417
Työkyvyttömienkin on jatkossa haettava työtä
Riikalla ja Petterillä on hyviä uutisia Suomen työttömille: ”Toimeentulotuen uudistus velvoittaa työttömäksi ilmoittaut1852081- 172056
- 1031511
Elokapinan mielenosoitussarja alkaa
Varma kesän merkki on, kun planeetastamme huolestuneet ihmiset alkavat pitää tilaisuuksia muistuttaakseen ihmisiä siitä,3071278- 681194
Harmi, se on
Mutta mä tulkitsen asian sitten niin. Olen yrittänyt, oman osani tehnyt, ja saa olla mun puolesta nyt loppuun käsitelty171176