Vielä, vieläkin

sinua ikävöin. Joskus ikävä iskee kuin seinä, johon törmää, kivinen seinä.

Se mitä merkitsit, se maailma jonka toit....

On vai tyhjä harmaa maa.
3195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hakkaan päätä seinään vielä, vaikka hän ei muista minua.

Äänestä

Joskus se vaan menee niin. Näet kauniimman seinän kuin koskaan. Liikkuvatko kuviot? Onk takana Paratiisi? Lekallakaan et pääse läpi.

Äänestä

saa unohtaa, ja todella ei voikkaan unohtaa.

On jotain minkä haluaa säilyttää ikuisesti, ja muutamat asia haluaa unohta heti kun on ne kokenut.

Aika tekee tehtävänsä toivottavasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


En unohda kirjoitti:

sinua ikävöin. Joskus ikävä iskee kuin seinä, johon törmää, kivinen seinä.

Se mitä merkitsit, se maailma jonka toit....

On vai tyhjä harmaa maa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu