Lufthansalla taas lakkoillaan!!!

Ei pysty saksan poika pitämään firmaa kunnossa, 22.4 porukka marssii ulos ja lentoja peruuntuu varmasti myös Suomea koskien, MATKUSTAJAT RAIVOISSAAN!! Kuukausi sitten edellinen lakko, ei hyvin mene. Säästöohjelma päällä eikä työpaikkoja voida taata.

Menis nurin koko konkkafirma! Kuinka monella jää lennot tekemättä?!
10112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mielenkiintoista, 0 vastausta, 0 lukukertaa, -1 peukkua. Mistähän se voi tulla jos kukaan ei ole edes lukenut. Ylläpito?

Äänestä
  • Varmaan aloittaja on pistänyt itselleen miinusta.

    Äänestä

Taitaa mennä aika monta muuta firmaa konkkaan ennen kuin Lufthansa, jonka 2012 EBIT tulos 1,3 mrd euroa - plussalla.

Äänestä

Aloittajan ei kannata olla muiden MATKUSTAJIEN kanssa RAIVOISSAAN, sillä hänellä ei peruunnu yhtään lentomatkaa Lufthansan tai minkään muun yhtiön lakon takia, sillä ei hän matkusta minnekään tai ole koskaan matkustanut.

Äänestä
  • Mistä olet tämän faktan penkonut? Tajuathan itsekin mitä fakta tarkoittaa? Onko sinulla kirjoittajan henkilöllisyys selvillä? Ja jostakin olet sitten luotettavasti penkonut matkustushistorian ja uudet varaukset?

    Raivoa tässä alkaa muillekin kehittyä yksinkertaisten ihmisten juttuja lukiessa. Missä asialliset kirjoittajat?

    Äänestä

Hei! Kyllä täällä osa kirjoittaa sohvalta. Ei taida lakko haittaa Tallinnan turistia ollenkaan. Ei ole aloittajalla Luftansan tialnteesta mitaan ksäitystä. Täällä osalla kirjoittajista ainoa huvi, kirjoittaa esim. lakoista.

Äänestä
  • Sosiaali-Suomessa? Ei ikinä. Kotiin saa jäädä jos ei huvita, sossu maksaa.

    Äänestä

  • Sinulla on huono ulosanti, käytät kuuluisaa ELi sanaa,kaksi kertaa samassa lauseessa ja aloitat sanalla ELI.

    Äänestä

  • eli-eli-eli-eli kirjoitti:

    Sinulla on huono ulosanti, käytät kuuluisaa ELi sanaa,kaksi kertaa samassa lauseessa ja aloitat sanalla ELI.

    Eli oletko kielikello? vai eikö asia kuitenkin selvinnyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt riittää!!!! kirjoitti:

Ei pysty saksan poika pitämään firmaa kunnossa, 22.4 porukka marssii ulos ja lentoja peruuntuu varmasti myös Suomea koskien, MATKUSTAJAT RAIVOISSAAN!! Kuukausi sitten edellinen lakko, ei hyvin mene. Säästöohjelma päällä eikä työpaikkoja voida taata.

Menis nurin koko konkkafirma! Kuinka monella jää lennot tekemättä?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu