En usko enää mitään mitä Johanna kertoo...

Tuksu III

Miten ihmeessä Johanna voi kirjoittaa kirjaa terveydestä. Eihän hänellä ole minkään valtakunnan koulutusta alalle? Kuka tahansa voi näköjään kirjoittaa mitä vaan. Ai niin, ton lehtijutun otsikkona oli, että "Kustantaja vielä puuttuu". Enpä ihmettele ollenkaan kaiken jälkeen.

Iltapäivälehdestä:
--------------
Missifinalisti Johanna Ahlbäck 24 v. Turusta on varsinainen monitoiminainen ja kirjoittaa kahta kirjaa.

Turusta on tunnetusti tullut paljon menestyneitä missejä. Jatkaako Johanna Ahlbäck turkulaismissien saagaa? Johanna on opiskelija sekä tekee lisäksi freelancerin töitä. Ahlbäck onkin oman kertomansa mukaan varsinainen moniosaaja, sillä hän kertoi Iltamakasiinille olevansa make-up-artisti, stailisti, ravintoneuvoja ja graafinen suunnittelija. Kaiken huipuksi hän sanoi kirjoittavansa tällä hetkellä kahta kirjaa. Kirjoille ei ole vielä löytynyt kustantajaa.

Mistä kirjat kertovat, Johanna Ahlbäck?

- Yksi on terveydestä ja ravinnosta kertova ja toinen on ihan erilainen, sellainen romaani, Ahlbäck paljastaa kirjoitusurakastaan.

Samalla Johanna opiskelee ravintoneuvojan lisäkursseja ja kertoi olleensa äskettäin Hollywoodissa opiskelemassa näyttelemistä muutaman kuukauden. Johanna sanoi ravintoneuvojan ammatista olevan hyötyä myös misseydessä. Johannan harrastukset ovat myös moninaiset. Aktiivinen nainen kertoi olleensa hevostyttö jo pienenä. Muita harrastuksia ovat maalaus, jooga, ruoanlaitto ja yllättäen taekwondo.

Etkö pelkää mustelmia?

- No en todellakaan. Olen vasta-alkaja siinä, mutta tiedän, että se on mun juttu, Johanna sanoi hieman suomenruotsalaisittain murtaen.

Johanna sanoi elämässä tapahtuneen paljon asioita lyhyessä ajassa ja kertoi oppineensa vaikeuksista. Hän myöntää, että välillä on ollut rankkaa töiden ja opiskeluiden kanssa, mutta elämä opettaa. Johanna kertoi hengellisten asioiden olevan hänelle myös tärkeitä.

Johannan lempi-slogan on: As above so below (suom. niin ylhäällä kuin alhaalla)

Johanna Ahlbäck strategiset mitat:

Pituus: 169 cm. Paino: 54 kg.

0

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olet minua

        vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
        Ikävä
        119
        2715
      2. Jos tapaisimme uudelleen?

        niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
        Ikävä
        70
        1121
      3. Mies pyysi rahaa

        Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
        Ikävä
        215
        1119
      4. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        40
        1035
      5. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        6
        1001
      6. Mites nyt suu pannaan

        Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
        Sysmä
        38
        951
      7. 36
        926
      8. Hän on niin

        Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
        Ikävä
        47
        904
      9. Taas Lieksassa tyritty

        Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
        Lieksa
        123
        873
      10. Nähdäänkö ensi viikolla

        paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
        Ikävä
        36
        837
      Aihe