Miten ihmeessä Johanna voi kirjoittaa kirjaa terveydestä. Eihän hänellä ole minkään valtakunnan koulutusta alalle? Kuka tahansa voi näköjään kirjoittaa mitä vaan. Ai niin, ton lehtijutun otsikkona oli, että "Kustantaja vielä puuttuu". Enpä ihmettele ollenkaan kaiken jälkeen.
Iltapäivälehdestä:
--------------
Missifinalisti Johanna Ahlbäck 24 v. Turusta on varsinainen monitoiminainen ja kirjoittaa kahta kirjaa.
Turusta on tunnetusti tullut paljon menestyneitä missejä. Jatkaako Johanna Ahlbäck turkulaismissien saagaa? Johanna on opiskelija sekä tekee lisäksi freelancerin töitä. Ahlbäck onkin oman kertomansa mukaan varsinainen moniosaaja, sillä hän kertoi Iltamakasiinille olevansa make-up-artisti, stailisti, ravintoneuvoja ja graafinen suunnittelija. Kaiken huipuksi hän sanoi kirjoittavansa tällä hetkellä kahta kirjaa. Kirjoille ei ole vielä löytynyt kustantajaa.
Mistä kirjat kertovat, Johanna Ahlbäck?
- Yksi on terveydestä ja ravinnosta kertova ja toinen on ihan erilainen, sellainen romaani, Ahlbäck paljastaa kirjoitusurakastaan.
Samalla Johanna opiskelee ravintoneuvojan lisäkursseja ja kertoi olleensa äskettäin Hollywoodissa opiskelemassa näyttelemistä muutaman kuukauden. Johanna sanoi ravintoneuvojan ammatista olevan hyötyä myös misseydessä. Johannan harrastukset ovat myös moninaiset. Aktiivinen nainen kertoi olleensa hevostyttö jo pienenä. Muita harrastuksia ovat maalaus, jooga, ruoanlaitto ja yllättäen taekwondo.
Etkö pelkää mustelmia?
- No en todellakaan. Olen vasta-alkaja siinä, mutta tiedän, että se on mun juttu, Johanna sanoi hieman suomenruotsalaisittain murtaen.
Johanna sanoi elämässä tapahtuneen paljon asioita lyhyessä ajassa ja kertoi oppineensa vaikeuksista. Hän myöntää, että välillä on ollut rankkaa töiden ja opiskeluiden kanssa, mutta elämä opettaa. Johanna kertoi hengellisten asioiden olevan hänelle myös tärkeitä.
Johannan lempi-slogan on: As above so below (suom. niin ylhäällä kuin alhaalla)
Johanna Ahlbäck strategiset mitat:
Pituus: 169 cm. Paino: 54 kg.
En usko enää mitään mitä Johanna kertoo...
Tuksu III
0
203
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804743Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k492949Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961