Semmottii

Joskus käy niin että tornit kaatuvat ja jäljelle ei jää kuin kasa palasia sinne tänne, joita ei enää kokoon saa.
4230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei sovi haaveiluiden paikaksi. Se hajoaa joskus jopa hennon tuulenkin voimasta. Vain yksi pieni tuulenvire väärästä suunnasta, niin kaikki on ohi.

Äänestä

Ilman haaveita en ainakaan minä pysy elämässä mukana.

Äänestä

Minä en ainakaan haaveile enää mistään. Normiarkea ja päivä kerrallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Luopumista kirjoitti:

Joskus käy niin että tornit kaatuvat ja jäljelle ei jää kuin kasa palasia sinne tänne, joita ei enää kokoon saa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu