Oon ihastunu vuoden vanhempaan tyttöön vaikka en ees hirveen hyvin tunne sitä. Tiiän kuiteski että se on tosi mukava ja söpö. Ollaan kavereita fb:ssä ja silleen jotenki tunnetaan, mutta kannattaako kertoa sille että tykkään siitä, ku se kuitenki ihmettelee että miten voin ees tykätä siitä ku ei ees kunnolla tunneta. Ja jos kannattaa nii onko viesti fb:ssä huono tapa?
kannattaako kertoo...
uliuliuliuu
582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kuin vanha oot? Mut anyway - älä heti pläjäytä että tykkäät hänestä vaan juttele ekana muista jutuista. Siinä sivussa saa samalla vihjeitä että tykkäiskö tää toinenkin susta :) Ja sivussa voit kanssa antaa vinkkejä että tykkäät, tyyliin ''oot nätti'', ''oot tosi kiva tyyppi'' jne jne.
15 oon. No onko se ihan tyhmää alkaa yhtäkki juttelemaan sille ku ei tosiaankaan kunnolla tunneta?
ei oo outoa, ite tykkäisin ainaki tosi paljo :) ite oon kertonu omale ihastukselle. fb ei oo paha, mut ois tosi ihanaa, jos sillee et pojan kans eka juteltas, sit se pyytäs vaikka vaan 'hengaamaan' koululle tms, ja sit sielä kertois sillee ihanasti, et esim. "tiiäkkö, mä tykkään susta, sillee.'
tai vastaavaa, se olis vaan niin ihanaa... :3
riippuu tietty tytön luonteesta et miten kertoo. fb ei siis ole mikään huono tapa, mut livenä se ois jotenki... merkityksekkäämpää :)
toivottavasti autto
Ei ole outoa. Tuskin on ketään joka pahastuu jos joku lähettää iloisen viestin Facessa :D
Aina kannattaa kertoa. Muuten jää harmittamaan jälkeenpäin.