Onko mielestänne oikein, että jotkut elävät nylkemällä elukoita? Epäeettisin elinkeino, jota ei voi ammattina hyväksyä. Metsän eläimet suljetaan 0.8 neliön häkkiin odottamaan tappamista.
Mitä mieltä turkistarhauksesta?
HYVÄKSYTKÖ SINÄ ?
6199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kaksinaismoralismia..miten Liito-orava ja Valkoselkätikka on parempia, kuin Kettu, tai Supi? Edellisiä suojellaan liikaa, ja turkiseläimiä sa kohdella julmasti.
En missään nimessä hyväksy, silkkaa eläinrääkkäystä koko touhu.
Näin, kun en ole turkistarhayrittäjä, enkä turkkien käyttäjä niin minun ei tarvitse jäävätä itseäni, eli voin sanoa suoraan mielipiteeni, joka on: en tiedä!
Miksi yleensä vastaat, jos sinulla ei ole mitään kantaa?
Kyllä tuollaisen elinkeinon saa lopettaa mitä pikemmin, sen parempi. Ei pitäisi missään maassa enää sallia.
Eipä tarvitse ylpeillä Maskun omasta kansanedustajasta. Hiljaisuus myöntymisen merkki turkistarhausjutussa.
No muistetaan seuraavissa vaaleissa. LOISTAVAA Vasemmistoliitto ja Vihreät !
No mul ei oo kantaa, koska en ole tutustunut tarpeeks faktapohjaseen tietoon ko. asiassa. En tykkää heittää mielipiteit ihan lennosta, mut silti vastaan, ku en tykkää, et posse lukee näit, mut ei vaivaudu vastaamaan.