Pakettikoneen prosessorin vaihto

Jos vaihdan pakettikoneen prossun toiseen pakettikoneeseen ja toisesta pakettikoneesta toiseen (siis vaihdan ne keskenään) niin tarvitseeko siihen laittaa piitahnaa/hopeatahnaa yms. Vai onko se siinä valmiina? Entä jos vaihdan myös päällä olevat tuulettimet samalla, silloin ei varmaankaan ainakaan täydy? Vastatkaa
3137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lisäksi kun kattoo emon tietoja jollain ohjelmalla niin siinä lukee vaan Packard bell imedia s3220 (koneen nimi) emon nimenä. Missään ei ole tietoa käykö tähän eri prossu

Äänestä

Miksi haluat vaihtaa prosessorin toiseen koneeseen?
Tukeeko toisessa koneessa oleva emolevy toista prosessoria?
Jos tarkoituksena on tehdä yksi hyvä kone. Miksi et myy molempia pois ja rakenna itse yhtä hyvää. Pienempi vaiva rakentaa yksi hyvä kuin purkaa ja kasata kaksi konetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Processor n00b :D kirjoitti:

Jos vaihdan pakettikoneen prossun toiseen pakettikoneeseen ja toisesta pakettikoneesta toiseen (siis vaihdan ne keskenään) niin tarvitseeko siihen laittaa piitahnaa/hopeatahnaa yms. Vai onko se siinä valmiina? Entä jos vaihdan myös päällä olevat tuulettimet samalla, silloin ei varmaankaan ainakaan täydy? Vastatkaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu