Mikä on parasta Hyrynsalmella, mikä on saanut jäämään tai minkä takia olisit valmis palaamaan takaisin? Ihmiset, ilmapiiri, luonto.. vain positiivisia kommentteja vastaanotetaan;)
Parasta Hyrynsalmella?
Ulkokuntalainen
46808
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
...vitostie! :D
Nanten mielestä Hyrynsalmella on parasta S-Market, liikenneympyrä elikkäs kiertoliittymä, Paljakan avarat maisemat ja hyrynsalmiset joviaalit, juurevat ihmiset itse. Niinkuin Nante itsekin on.
PaljakaAkan alias Nanten kuvako on linkissä:
https://lh5.googleusercontent.com/-kWWP3w3Vl8s/ShQYRWhp1OI/AAAAAAAABqQ/9lXD_2hNXBo/s660/Apuva....jpg
kuulese naantee et sää oo jovialiilmiö koska ootvain joviaali -ilimiö lue tarakast tahi tahtis palajastuvi
ei oo palajakan aakka minä tiijä seon näpiskä
Kyllä se vähän Nantea muistuttaa, mutta kuka se on tuo mulkku, joka makaa Nanten päällä?
Tykkään Hyryn hyvistä lenkki maastosta kohta päästään multiin ja on se mahtavaa ja kyllä kun on viikot pois kainuusta on mukavaa tulla Hyryn rauhaan,
Poliisilaitos saisi takaisin muuttaan.Sais edes lenkillä rauhassa kulkea ,ettei tarvis varoa monttupyöriä,viritettyjä mopedeja tai mönkijöitä joita on tupannut olleen haitoilla.
ajetaan autoilla sellaisilla paikoilla missä on moottoriajoneuvolla ajo kielletty. Saa varoa ettei jää auton alle kävelytiellä.
käytetty metänpätkä kevyenliikenteen käyttöön. Siitä on menny niin kauan kuin muistan oikotie joka on ollut kaikkien käytössä ilman merkkejä ja kaikki on sopinut kulkemaan ja ketään ei ole yliajettu
Ei tietenkään oo jäänyt ,kun henkensä pitimikseen väistelee.Eikös se metsäpolulla tai metsätiellä liikkuminen jalan tai polkupyörällä pitäisi olla rentouttava kokemus eikä jatkuvaa kyyräämistä joka suuntaan?Puhumattakaan luonnon äänien kuuntelua vaikettaa viritettyjen mopojenautojen ja monttupyörien hirvee pörinä!!!
on ne kieltomerkit, eikö niitä yleensä noudateta. Taitasi olla parasta mennä autokouluun opettelemaan liikennesääntöjä(ai niin eihän niitä Hyryllä ole eikä niitä varsinkaan kukaan valvo)
Hyryllä on parasta Paljakka ja sen kultaiset kummut, Nante ja Otto-koira. Ukkohalla.
n.estorin jäläkeläeset
k hallin ohi saa ajaa ylpeesti ohi
palanut saha
viltteri tehas
yryn pitin koripalloilie?
konivoara= saa kova vaohit
pimmeä iina joskus 80 luvulla
toenen myöpi viinoo ja toenen uskoo
kaikki vaan poikotoimaan k-hallii tse en ole käyny siellä koskaa ja en käy,,,s-market on hyvä ja ja siellä on kauniit myyjät, nii pois lähtiessä saa samalla otettu viinat mukaa, ku sattuu se kaupa ovi niin mukasti reitille
Niin kaikki näyttää kauniimmalta kännissä;))
Se on positiivista, kun kysyy tavallisesta asiasta, kukaan ei vastaa ja ei tule mitään riitaakaan.
kyltti Kajaaniin...
nii- va tyjöö-täönnä mitä sanot sitä eikx jo ala olla totta vaeoliko tilloo täönnä
Nanten tohvelosaappaissa lotisevat luisevat jalat saunapolulla kesäisenä lauvantai-iltana, riippakivekset heilumassa haaraperukassa, rennosti repattavat pyllynposket ilta-auringon kajossa. Jänteikäs Nante!
Nanten kanssa käytiin eilen katsomassa Kaajaanin KaupunginTeatterissa kunnallisneuvos Huugo Hyvösen pojan Tapanin Vappukonsertti. Oli oikeinkin hyvä se musikaali. Kiitos vaan Tapzalle ja muulle poppoolle raikkaasta menosta
Oliako työ muuten Nantia kaivanna tähän Hrynsalamen vitjaan? Jos olia niin tämän valapurin aikana saatte Nantesta taas naattia
Hyvää Vappua kaikille, toivotta Nante
Kiitos Zamoin toivottaa Justin Case
Hyvää Vappua teille kaikille toivottaa Tolosen Janne
Saammako Liekin nousemaan tämän vitja otsakkeen ettteen?
Emmä
Tässäkin ketjussa huomaa, että joku helv... paljakan akka vastailee omiin viesteihinsä! Ettekö todella saa sitä vaiennettua? Täyttä pas... mitä jorisee!! Ei sitä ennen ollut Hyrynsalmella tuollaista pas... jauhajia! Glada Vappen kuitenkin kaikille!
Wituttaako hyrynsalmisia, konsa Nante täällllä essintyy?
Nante sitä, ja nante tätä?
Onko yhtään kommenttia mahollista kirjottaaa ilman tätä nantep_askaa?
" Nante täällllä essintyy? "
Sinähän täällä esiinnyt.
just paskansin k marketin portaille,,,,sisällä kävin nopeat rapula pierut päästämässä
Muistithan käyttää kooplussakorttiasi?
eI SIINÄ ENÄÄ MITKÄÄN KORTIT AUTA KUN ON TEKOVAIHEESSA JO LIRAHTANUT KUSTA SEKAAN ENEMMÄN KUIN LAKI SALLII.
Tulen ensi viikonloppuna käymään Hyrskällä. En kirkolla muuten, kuin viemässä haudalle ( isäni ja ukkieni/ mummojeni kukkia!) pitkästä aikaa.. Ei tartte mennä edes siihen teidän kuuluisaan liikenneympyrään! Menisköhän siinä pää sekas, juttujenne perusteella, jos uskaltais ajaa koko kylän läpi?? Neuvokaa paikalliset kannattaako..?
aja vaa kyllä olet terv tullut muistojuuhliis arvostan sinua
Kandee kuitenkin kokeilla muutama kymmenen kierrosta kiertoliittymää. Hyrynsalmen hupaisinta paikkaa.
Onko sulaneet lumet hautausmaalta, ajattelin tulla myös käymään?
Melkolailla, mutta ei kannata vielä kesäkukkia istuttaa, paleltuvat, leikkokukat tietysti eri asia.
Hyrskän palstalla ei kukaan vastaa, jos kysyy asiaa, onko kukaan sitä huomannut?
Minä voin vastata, mitä sinulla on asiaa ? Olen huomannut, että jos kysyy asiallisesti, ei vastata asiallisesti vaan asiattomasti, mitä sinä kysyitkää ?
Oot kuule myöhässä ny
sehän on niin ,tyhmät ei lopu jos kysyjät ei väsy.
Hyvää alkanutta kevättä kaikille.
hahhhahaa imaskaa lerssii pellet
olet itse kun tulet itsenä se virkistää koko kuntaa