Prometheus-leiristä ei informoida tarpeeksi...

Ite sain kuulla Protusta vasta, kun minut oli jo tyrkätty viitosriparille. Ehkä olisinkin halunnut protulle.... en oikeesti kuullut sanaakaan siitä ennen kun täällä näin sen.
Te muut?
5121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mäkin kävin protun pari vuotta riparin jälkeen, koska en protusta ollut kuullut, ja muutenkin varmasti olisin käynyt ainakin riparin johtuen perhesyistä (ns. itsestäänselvyys). Ehkä säkin voisit mennä myös protulle, vaikka riparille olet jo menossa.

Olis kiinnostavaa kuulla, kenellä olisi velvollisuus informoida protuleireistä enemmän. Leirejä järjestävä taho kuitenkin tekee sitä niin paljon kuin vapaaehtoisvoimin toimiva järjestö kykenee.

Äänestä

Eikai kristillisdemokraatit halua että kirkkoon kuuluminen menettäis asemansa sellaisena arkisena ja itsestäänselvänä asiana. Muut ei sitten välitä.

Äänestä

Protu on tarkoitettu asioista tietäville fiksuille nuorille. Nössöjen kuuluu käydä rippikoulu, että paljastavat tyhmyytensä.

Äänestä
  • Joo tai sitten ei. Ei kummassakaan jengissä järki paljon päätä pakota. Protu jatkaa vanhaa perinnettä jossa fiksuksi voi ilmoittautua allekirjoitamalla muutamat ideologiset opinkappaleet niitä jatkossa sen kummemmin ajattelematta mutta tarvittaessa pitämällä niistä kovaa ääntä. Vähän samaan tapaan muuten kuin keskiajalla kansan sivistynein osa oli uskonoppineita, jotka allekirjoittamalla pari dogmia ja niitä eestaas vatkaamalla ansaitsivat älykkään maineen. Paitsi että heidän sofistinen saivartelunsakin vaati enemmän älyä kuin mitkään tämän päivän "asioista tietävien fiksujen nuorien" ja vähän vanhempienkin touhut.

    Äänestä

Kristillisdemokraatit ja valtionkirkko haluaa sinun menevän riparille niin sinne menet tai olet syrjäytynyt nuori.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


es-poni kirjoitti:

Ite sain kuulla Protusta vasta, kun minut oli jo tyrkätty viitosriparille. Ehkä olisinkin halunnut protulle.... en oikeesti kuullut sanaakaan siitä ennen kun täällä näin sen.
Te muut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu