Kuinka kauan tämä

palstavaihe yleensä ikävöivillä kestää? Trollit sitten erikseen.
11228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niiin kauan kunnes uskallat tehdä aloitteen, tai vaihtoehtoisesti niin kauan kuin hän tekee aloitteen (ja sitä ei välttämättä tapahdu koskaan). Tai niin kauan kun ymmärrät että hän on varattu eikä halua sinua.

Äänestä

Et haluu kuulla.

Äänestä

Voitaisiin lopettaa tämä jo huomenna, eikö niin?

Haluan jutella sun kanssa kasvotusten. En painosta suo, mutta haluan kertoa itsestäni erään oleellisen asian. Ties vaikka sun kiinnostus sitten lopahtaisi jne.

(tätä en tietenkään toivo, mutta....)

Mutta ainakin saataisiin joku ratkaisu.

Äänestä
  • JA todellakin haluaisin viettää vapun sun kanssa. Mutta se ei ole yksin mun päätettävissä...

    Äänestä

  • Lapsi?

    Äänestä

  • annan kun arvaan kirjoitti:

    Lapsi?

    Ei ole.

    Äänestä

Niin kauan kunnes muutut trolliksi.

Äänestä

Mun ei oikeastaan tarvitsis täällä olla, mutta jäänyt koukkuun ihan täysin. Pakko tulla tsekkailemaan, että mitäs tänne tänään on kirjoiteltu. :D
Kyllä mä ikävöin erästä tuittupäistä kaunotarta. Huomasin jopa etsiväni häntä täältä... uusista ketjuista, viesteistä ja lähes vaikka mistä, mikä alkoi muistuttamaan hänen tapaansa puhutella tai että miten hän kirjoittaisi.

Mutta kaikki tuo edellinen vasta sen jälkeen, kun kerran avasin yhden ketjun ja kirjoitin pitkän pitkän viestin.... hänelle. Jälkeenpäin aloin jopa pelkäämään, että ei herran jumala jos hän näkis sen täältä! Sillä sain saman nimiseltä naiselta kysymyksiä, joihin pystyin vain vastaamaan KYLLÄ. Ja paikkakunnankin hän arvasi. Niin monta asiaa hän varmisti, että päädyin mykistymään tyystin.
(En usko kuitenkaan, että se välttämättä hän on, mutta se sai kaikessa kaipuun kaihkossa kuvittelemaan näin.) =Hulluutta tiedän sen.

Joten... Heräsin todellisuuteen ja siihen, että ei tää mikään hyvä keino ole avautua liikaa. Mutta on niin kiusallisen helppoa tuoda ajatukset ja tuntemukset tänne sellaisessa muodossa, jossa niitä ei monikaan menisi viestin kohteelle kertomaan. Mutta tästä edespäin Ialan olla sillä asenteella matkassa, että loppuu nyt nettikaipailut ja kerään rohkeutta kohdata ja avata suuni niille, keille en muka "pystynyt" / "uskaltanut". On opittava ilmaisemaan tunteitaan vaikka tuliskin takkiin tai jäisi vaille vastausta.

Äänestä

ihanaa elämää....

Pari viikkoa sitten eksyin tänne lueskelemaan näitä ja käynyt aina silloin tällöin. Nyt riitti tätä, täällä tulee vain paha mieli. Ikävä häntä edelleen, mutta siitä huolimatta mielensäpahoittaja poistuu. Ihanaan elämään, kaikesta huolimatta.

http://www.youtube.com/watch?v=GPd25sLIw18&feature=youtube_gdata_player

Äänestä

Pari viikkoa täällä hortoilin ja kuvittelin olemattomia joka päivä, joka ilta, joka yö... kauan aikaa sitten. Sitten tartuin härkää sarvista ja soitin hänelle, ollaan seurusteltu nyt noin 3kk ;)..mutta tänne palailen lueskelemaan näitä juttuja ja toivomaan, että ottaisitte ihan rohkeesti yhteyttä tuolla irl. Se on kuitenkin ainoa oikea tapa tavoitella HÄNTÄ.

Äänestä

on tiikerin alla lammas sanoo mää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vippu vatuks kirjoitti:

palstavaihe yleensä ikävöivillä kestää? Trollit sitten erikseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu