THAI/KICKBOXING

tyttö 87

ladies thai/kickboxing kiinnostaa..voisko joku kertoa lajista jotain? käytetäänkö tunneilla säkkejä vai "otellaanko" muitten kans? onko tehokasta..??

uus harrastus pitäs löytää enkä tiedä lähteäkkö kuntonyrkkeilyyn vai sitte vaikka kickboxiin, kertokaa kokemuksia:)

3

1054

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jupsus

      Tunneilla käytetään säkkiä ja välineitä, joten varsinaista ottelua ei ole.

      Kannattaa mennä thai/kickboxingiin niin saa jalat ja takapuolenkin piukeeksi ;)

      • tyttö 87

        kiitti tiedoista:)juu oon nyt kallistunu kickboxing puolelle..

        kuinka tehokasta se sitte jaloille ja pepulle on..näkyykö vaikutukset piankin?? käytetäänkö kickboxgsissa enemmän jalka työskentelyä kuin käsillä nyrkkeilyä? ja kehittyykö myös hauis lihakset?


      • jupsus
        tyttö 87 kirjoitti:

        kiitti tiedoista:)juu oon nyt kallistunu kickboxing puolelle..

        kuinka tehokasta se sitte jaloille ja pepulle on..näkyykö vaikutukset piankin?? käytetäänkö kickboxgsissa enemmän jalka työskentelyä kuin käsillä nyrkkeilyä? ja kehittyykö myös hauis lihakset?

        Pitkäjänteisellä harjoittelulla saat tuloksia aikaan. Potkunyrkkeilyssä suhde on aika lailla tasan. Taitaa riippua treenien vetäjästä kumpaa osa-aluetta painotetaan enemmän.

        Millaista kehitystä haet? Lihaksista tulee jänteviä, mutta kokoa saa paremmin punttisalilla...


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      318
      6171
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3646
    3. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      149
      2841
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      225
      2177
    5. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      102
      1749
    6. Otan vielä joskus yhteyttä

      Ja jos et vastaa, niin tulen sinne. Pakko puhua.
      Ikävä
      67
      1222
    7. Niin että miten

      Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua
      Ikävä
      81
      1065
    8. Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet

      Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni
      Sinkut
      145
      983
    9. Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun

      Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan
      Suomalaiset julkkikset
      10
      948
    10. Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa

      Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui
      Tv-sarjat
      11
      894
    Aihe