Onko kokemuksia Touhola päiväkodeista Kuopiossa? Lähinnä kiinnostaisi Rautaniemen päiväkoti. Onko se oikeasti liikuntapainotteinen ja onko siellä englannin opetusta? Miten tiedotus toimii? Onko lapset puettu hyvin? Onko hoitajia tarpeeksi?
Touhola/Kuopio, kokemuksia
äippä75
2300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hoitajia lain mukaan. Lapset puhuu kaikilla kielillä :). Osa lapsista ei ole puettu hyvin, ei siis merkkivaatteita ja jopa kirpparilta ostettuja siis vanhoja ja käytettyjä vaatteita!!! Kannattaa siis vanhempana miettiä mikä on lapsen hoidossa tärkeintä :)
^^ :D :D :D :D :D :D
Mutta itse kysyjälle. En oo kuullu mitään hyvää ko. paikasta, omaa kokemusta tosin ei ole, niin en voi vannoa, voihan olla pelkkää huhua? Suosittelen uppo-nallea, pölläkänlahtea tai lehtoniemeä jos pääsee ja sillä alueella asuu.
Ja uusi yksityinen kanssa aukeamassa, se märssykori. Se on vissiin vähän paremmin toimiva vaikka yksityinen onkin.