Catherinen vauva vammainen?

syntyykö elävänä?

Englannin prinssi Williamin ja Catherinne vauva ei taatusti voi hyvin. Mielestäni vauva on joko vakaavsti vammainen,aliravittu, kuollut, tai jotain muuta. Vauvamaha ei tietenkään voi kasvaa eikä olla suurempi koska prinsessa ei halua syödä tarpeeksi eikä vauva kasva. Vauva ei saa välttämättömiä vitamiineja , hivenaineita eikä rasvoja joista muodostuisi terve lapsi. Epäilen jopa että koko vauva on mennyt kesken jo ajat sitten, mutta totuus halutaan salata, ja lasketun ajan tullen, kuollut lapsi korvataan adoptiovauvalla.
Olen lukenut ja katsellut kuvia tästä vauvamahasta, ja feikkilääkäreiden kommentteja, kuinka he yrittävät epätoivoisesti selittää vauvamahan pienuuden "normaaliutta". Totuus on toinen. Jokaisella muulla 6kk raskaana olevalla naisella vauvakumpu on 3 kertaa suurempi. Prinsessan maha näyttää 3 kk suuruiselta.

4

794

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kahdenäiti86

      Ilkeästi sanottu! Prinsessa on hoikka,taidat olla kateellinen. Minulla raskausmahat olleet isot,koska olin aikamoinen punkero odotusaikana:D Hoikat sekä sirot ystävättäreni olivat viimehetkiin saakka pienivatsaisia,ja jäivätkin olivat hoikkia ja pienoisia minun järkäleisiini verrattuna. Ihan terveitä lapsia ovat nuo sirot tytöt saaneet. Parempi olla keräämättä liikaa massaa raskausaikana. Monilla on sitä läskiäkin mukana,hyvä kun erottaa edes raskauden heistä. Toivon prinsessalle hyvää odotusaikaa ja tervettä vauvaa.

      • kahdenäiti86

        Vauvatkin,tarkoitin siis...


    • mietis ny!?

      olen synnyttänyt kolme tervettä ihanaa lasta , eikä vatsani ol koskaan kasvanut kovinkaan suureksi! en näe tuossa mitään poikkeavva

      • kahdenäiti86

        http://www.iltasanomat.fi/a/1288560572995 Tässä kuvaa vauvamasusta. Catherine näyttää terveeltä ja kauniilta. Vähän näyttää saaneen pitääkin luidensa päälle. Ihan normaali raskaana oleva nainen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      154
      2079
    2. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      308
      1769
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      93
      1577
    4. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      80
      1241
    5. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1220
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1160
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1081
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1017
    9. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      976
    10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      23
      967
    Aihe