Hesassa 40+ miitti

tähdenlentoromu

40 miitti Hesassa 4.9.klo 18.00 alkaen.
Paikka:Satumaa linja-autoaseman vieressä vanhaa Postitaloa vastapäätä Mannerheimintiellä.
pöydässä Suomenlippu,siitä tuntee.
Jatkopaikka Zetori tai mihin nyt kuka haluaa lähteää.
tervetuloa kaikki
Romu

3

1869

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tottakai

      Katsomaan kun pieni piiri vetää lärvit, valitsee uudet parit sättikivaan ja heittelee toisiaan sitten ulos ja määrää kaljanjuontikieltoon. Ja sitten sättiin palatessaan pitää sisäpiirikivaa ja levittelee juoruja toisistaan. Hauskanpidoksi riittää että tekee kavereista vippejä ja ottaa vippioikeuksia pois muilta.

      Älä vaan kaadu kotiin tultuasi!

      • pettynyt

        Olin ekakertaa miitissä ja pettymys oli tosi rankka. Luulin, että siellä tavataan toisia ja nikille tulee ns. kasvot. Mutta totuus oli toisenlainen. Pieni sisäpiiri vaan siellä juhli keskenään ja uudet jäivät oman onnensa nojaan. On todella naurettavaa katsoa, kun keski-ikäiset henkilöt vetävät lärvit ja käyttäytyvät kuin teinit. Olen ihan tyytyväinen itseeni kun ei ole enää tarvetta "pitää hauskaa" niinkuin omat teini-ikäiset lapset. Olen ihan nuorekas ja myös osaan olla hauska, mutta haluan myös olla ikäseni ja aikuinen ihminen. Mutta jos tälläinen on sättiläisistä hauskanpitoa, niin en enää aio osallistua näihin teinibailuihin.

        Tulen kyllä jos sellainen ryhmä järjestää miitin, missä voi keskustella ja tutustua muussakin ympäristössä kuin meluissa ravintolassa. Juoda voi omalla paikkakunnallakin ja se tulee todella paljon edullisemmaksi niin.


    • lilli62

      vieläkään rohjennut.. !!
      ehkä sitten ensi kerralla!!

      Koska ne muuten on??

      ps. vaihdan nimimerkkiä sillä täällä on joku muukin lilli ( ehkä jo mua ennen..)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2452
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1622
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      653
      1066
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      926
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      885
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      81
      749
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      736
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      71
      718
    Aihe