Mukava yllätys WOTissa...

Wot pelaaja

World of tanks nettipeliä on nyt tullut kuukauden verran pelattua.
Onko muille sattunu yhtä hyvää tuuria, että vastustajan puolella on joku pelaaja, jonka tankin tuhoamisesta vastustaja lupaa tuhoajalle kultaa, ihan niissä tavallisissa taisteluissa ?
Eilen sattu tuollainen harvinainen taistelu ja onnistuin tuhoamaan pelaajan tankin, josta luvattiin kultaa.
Kultaa tuli 500 kolikkoa, jolla saikin ostettua yhden tallipaikan uudelle tankille, kun yksi tallipaikka maksaa 300 kulta kolikkoa.
Tallipaikkoja on mahdollista ostaa lisää oikealla rahalla, jolla saa kultakolikoita.
6$ saa 600 kultakolikkoa, mutta olisihan paljon parempi, jos jonkun tankin tuhoamalla saisi kultakolikoita.

4

224

Äänestä

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wot pelaaja

      Wot pelin tietoturva on vaarantunut ja salasanoja pyydetään vaihtamaan.
      Kannattaa käydä vaihtamassa salasana, pelitilille tuli 300 kultakolikkoa, jolla pystyy ostamaan yhden tallipaikan tankille tai lisää paikkoja kasarmilta.
      Tietenkin muutakin pystyy kullalla hankkimaan, mutta varmaan talleja uusille tankeille, koska mielenkiintoisia tankkeja on paljon.

      • SPG master1

        Mitäs vainuja teikäläinen suosii?

        Itse käytän:
        GW Typ E
        8.8cm Jagtigerii
        Jagdz-E100


    • jokuturha

      Miten wotissa myydään tankkeja?

    • mun lemppareita on mun uusimmat AMX 50B ja 8.8 JagTiger, lisäksi BatChat155 -arti ja E50M. aina turvallinen valinta on myös IS-3 ja E-75. voit myydä tankin kun menet hiirellä sen kohdalle alhaalla vaakatasossa ja painat hiiren oikeata ja valitset "myy".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      746
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe