VAGin Tulos romahti

http://www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/volkswageninkin vauhti hidastui alkuvuonna/201304408269

Romutustukien loppuminen Saksassa pilasi tuloksen?
388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Merkittävä syyhän oli Skoda Octavian modernisointi nykyaikaiseksi. On muuten tainnut isotöinen homma ja tulla kalliiksi, kun heilauttaa koko konsernia.

Toinen syy autokaupan hiipuminen Saksassa. Näinhän tuossa artikkelissa lukee...

Äänestä

Tärkeintä on kuitenkin, että Dacia porskuttaa vaikka VW hiipuu .

Äänestä
  • No ei ainakaan Suomessa, Dacian myynti sakkaa pahemmin kuin Volkkarin.
    Toisaalta Dacia muutenkin painii eri sarjassa, kun esim. maaliskuun rekisteröinnit oli Dacialla 80 kappaletta kun taas Volkkareita rekisteröitiin 1024 kpl, eli ihan eri dekadissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alles Shaisse kirjoitti:

http://www.kauppalehti.fi/auto/uutiset/volkswageninkin vauhti hidastui alkuvuonna/201304408269

Romutustukien loppuminen Saksassa pilasi tuloksen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu