keskustan kirppari

Toisesta ketjusta sain sen kuvan, että keskustassa oleva pienempi kirppari on jotenkin ei-suotava myyntipaikka. Mikä siellä mättää? Epäluotettava? Sotkuinen?
Kysyin Pirkkiksen pöytää ja kuukauden jono, mutta tuo toinen arveluttaa.
6399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jämsässä ei kirpparit vain toimi. Täällä on tavara usein rikkinäistä tai huonokuntoista, vaatteet likaisia, hinnat usein kallimpia kuin uutena kaupassa. Tuo edellinen on havaintoni kaikista, mutta etenkin kirppiksestä. Pelastusarmeijalla on edullisempaa, mutta tavara pääosin surkeaa, mutta sieltä saattaa löytää osumia. Se pikkulikka on aivan tyhjä ja ilmapiiri on väkinäinen ja jäykkä. Hinnat ovat siellä aivan poskettomat laatuun nähden. Spr on vielä uusi ja hakee mallia, mutta jos siitä tulee vähänkään Jyskälän tasoinen siitä tulee hyvä. Pirun pieni se on.

Äänestä
  • Nyt voin todeta faktana,että olet tuossa Pikkutyttökirppis-asiassa tahallasi mustamaalaamassa jostain syystä,sillä mikään sanomastasi ei pidä paikkaansa.Pikkutytössä on lähes kaikki pöydät täynnä.Tavaran laatuhan on kiinni sinusta ja minusta,eli pöytävuokraajista mitä myyntiin viedään,mutta sen huonompaa ei siellä ole kuin muuallakaan,aivan uutta tavaraa juuri ostin alkuperäispakkauksissaan,sisustustavaraa olen myös paljon löytänyt sieltä,jopa ihan laadukasta ja vähänpidettyä,edullisesti normihintaan nähden.Niin että TIEDÄN sun olevan joko kilpailijan kamu tai joku ulkomaalaisvihaaja.Tai ehkä jopa joku niistä kirpparin pihalla paikkoja rikkoneista idiooteista pikkunilkeistä,joiden vanhemmat eivät ymmärrä aikuisen vastuuta lastensa kasvatuksesta.

    Äänestä

  • kirppismuori kirjoitti:

    Nyt voin todeta faktana,että olet tuossa Pikkutyttökirppis-asiassa tahallasi mustamaalaamassa jostain syystä,sillä mikään sanomastasi ei pidä paikkaansa.Pikkutytössä on lähes kaikki pöydät täynnä.Tavaran laatuhan on kiinni sinusta ja minusta,eli pöytävuokraajista mitä myyntiin viedään,mutta sen huonompaa ei siellä ole kuin muuallakaan,aivan uutta tavaraa juuri ostin alkuperäispakkauksissaan,sisustustavaraa olen myös paljon löytänyt sieltä,jopa ihan laadukasta ja vähänpidettyä,edullisesti normihintaan nähden.Niin että TIEDÄN sun olevan joko kilpailijan kamu tai joku ulkomaalaisvihaaja.Tai ehkä jopa joku niistä kirpparin pihalla paikkoja rikkoneista idiooteista pikkunilkeistä,joiden vanhemmat eivät ymmärrä aikuisen vastuuta lastensa kasvatuksesta.

    Nämä nykyiset omistajat kärsivät edellisten pitäjien tekojen ja maineen vuoksi, enkä tarkoita Kissankellon aikaa. Todella mukava pariskunta. Mies varsinkin on puhelias. Itse en jaksa kierrellä isoilla kirppiksillä. Pirkkiskin on jo liian iso Laukaan tien kirppis on jo aivan järjetön kooltaan mutta sehän onkin Suomen suurin.

    Äänestä

Yksi kirpputori vähemmän keskustassa. Et tainnut taru-anneli ehtiä sinne.

Äänestä

Kirppari keskustelut rulaa T. Raksamiäs

Äänestä

Hyviä löytöjä tuli tehtyä kirpparilta jälleen kerran! Jes Jes!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä mättää kirjoitti:

Toisesta ketjusta sain sen kuvan, että keskustassa oleva pienempi kirppari on jotenkin ei-suotava myyntipaikka. Mikä siellä mättää? Epäluotettava? Sotkuinen?
Kysyin Pirkkiksen pöytää ja kuukauden jono, mutta tuo toinen arveluttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu