Pääministeripuolue 2015 !?!

Kuuntelin tänä aamuna rariosta juttua, että persukoilla on alakanu semmone kamppanja "PÄÄMINISTERIPUOLUE 2015".

Muistuipa mieleeni semmone sanonta näiltä korkeuksilta kuin "JOKA KUUSEEN KURKOTTAA, SE KATAJAAN KAPSAHTAA".

Käykö näin myös persukoiden ? Onko lähetty hakemaan kuuta taivaalta ?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Järjettömiä kuvitelmia tuollaiseta kansan inhomalta puolueelta, olishan niillä ollu jo mahollisuus halitukseta vaikuttaa asiohin, mutta pakenivat oppositioon pelekäämään kattaisen potkua!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä tavoite kirjoitti:

Kuuntelin tänä aamuna rariosta juttua, että persukoilla on alakanu semmone kamppanja "PÄÄMINISTERIPUOLUE 2015".

Muistuipa mieleeni semmone sanonta näiltä korkeuksilta kuin "JOKA KUUSEEN KURKOTTAA, SE KATAJAAN KAPSAHTAA".

Käykö näin myös persukoiden ? Onko lähetty hakemaan kuuta taivaalta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu