Ongelma on se että Bluedevil kaatuu saman tien, kun yrittää lähettää tiedostoa puhelimeen.
Koneella voi selata puhelimen sisältöä ja kopioida tiedostoja. Puhelimesta voi lähettää tiedostoja koneelle BT välityksellä, mutta koneelta ei voi lähettää puhelimeen mitää tiedostoa. Mitää virheilmoituksia ei tule. Lähetysikkuna vaan katoaa.
Puhelin on tuollainen "Kyllä se asiansa ajaa" Nokia 5230
Käyttöjärjestelmä on Debian 7 Wheezy KDE
Kubuntu 12.10 onnistuu lähettäminen molempiin suuntiin ongelmitta.
Tiedostojen lähettäminen puhelimeen ei onnistu. Bluetooth
5
245
Vastaukset
- pngPsh
Wheezy on testauksessa. Ei vielä valmis tuotantokäyttöön.
- Flacisti
Juu tiedetään. Olis vaan kiva tietää missä on vika.
- xYXLEV
Tee bugiraportti ellei joku ole jo tehnyt.
- Flacisti
xYXLEV kirjoitti:
Tee bugiraportti ellei joku ole jo tehnyt.
Kerkesin asentaa Kubuntu 13.04 koneeseen. Ongelma ei ratkennut, mutta... nyt siirtyy data kumpaaki suuntaan.
Tämä uudempi KDE toimii vilkkaammin tässä nuuskukoneessa verrattuna Debianin 7 tarjoamaan KDE:hen. Kone käynnistyy nopeammin ja ohjelmat myös.
Äänentoistossakaan ei ole enää sellaista ärsyttävää napsahtelua. Muutenki loistaa paremmin multimedia hommissa. (Suljetut A/V härpäkkeet)
Katsellaan Debian puolta keväämmällä uudestaan.
Valmiin Debianin odottelemisiin. :)
- Flacisti
Ei toimi Bluetooth vieläkää kunnolla, juuri asennetussa Debianissa.
Lisäksi KDE:n networkmanager vai mikä se on näyttää että nettiä ei olisi. Valkoinen ruksi punaisessa laatikossa. "Verkkoliitäntä Ei hallittu" Netti kuitenkin toimii moitteettomasti.
Muuten Debian 7.0 KDE toimii moitteettomasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427165
- 323998
- 533483
- 412998
- 172766
- 372248
- 162216
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472187- 412183
- 452149