= ääliöitä!
Tita Rinnevaaraa puolustavat jankuttajat
Mies Heinolan
9129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mies Heinolan
Käyttämäsi suomenkielinen sana "ääliö" on puhekielistä alatyyliä, jota siis ääliöt käyttävät puhuessaan toinen toisistaan.
Asiallinen argumentointi, Heinolan asioista keskusteleminen ja mielipiteiden perusteleminen on "Mies Heinolan" mukaan ääliömäistä. Herjaaminen ja parjaaminen tapaan "Tita Rinnevaaraa puolustavat jankuttajat = ääliöitä", osoittaa nimerkki "Mies Heinolan" alkeellista ajattelua ja asioista tietämättömän haukkumisintoa.
Mies Heinolan, "ei haukku haavaa tee, kun ei koira purra saa".
Rinnevaaran puolustajat ovat oikealla asialla, oikeudenmukaisuuden ja kohtuullisen puolustajia, joten keskustellu jatkuu.
Hienoa, että saatiin T.R. ulos!
Alatyyli viittää Vesitornilaisiin. Porukka on hermona poliisitutkinnan johdosta.
Ero asillisten Rinnevaaran ja oikeudenmukaisuuden puolustajien ja asiattomien hildenisti-rivosuiden välillä on huikea.
Ime munaasi!
Ero asiallisten Rinnevaaran ja oikeudenmukaisuuden puolustajien ja asiattomien hildenisti-rivosuiden älykkyysosamäärien välillä on huikea.
Nyt nyt pojjaat!
Voi kun ihanaa!! Jo sinä sitten olet söpö
Siis tarkoitan häntä joka sanoo aina Åäliöt. Taita olla murkkupoika