taistelukala

kalaongelmia

me ostettiin tänään taistelu kala ja se oli ensin ihan ok mut yhtäkkiä se alko puremaan ja jahtaaman muita kaloja esim neontetra miekkapyrstö ja yks monni niin miten mun pitäs tehä en halua että mikään niistä kuolis.voiko joku auttaa ja nopeesti?

1

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • akvaariopoika99

      Taistelukalat on agressiivisia kaloja! Sun kannattas tehä sillain että hankit sen taiston pois sieltä, tai hommaat sille oman akvaarion, ennenkuin pikkukalat kuolee, Ja miekkapyrstöt tarvii kovempaa vettä kuin esimerkiksi taistelukalat. Ja veikkaan että sun vesi on aika pehmeää. ja neontetrat on viileän veden kaloja kun taas taistot lämpimän veden. en halua olla ilkee mut sun ois pitäny ottaa tietoo kalan tarpeista ennenku oisit tunkenu ne sinne akvaarioon. kysy multa jos haluat lisää tietoo akvaariosta, oon oikea harrastaja, vaikkakin nuori sellainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      16
      8375
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      27
      5172
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      103
      4075
    4. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      18
      3320
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      97
      3209
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      55
      3089
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      2797
    8. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      47
      2692
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      2230
    10. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta

      Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää
      Tv-sarjat
      9
      2055
    Aihe