me ostettiin tänään taistelu kala ja se oli ensin ihan ok mut yhtäkkiä se alko puremaan ja jahtaaman muita kaloja esim neontetra miekkapyrstö ja yks monni niin miten mun pitäs tehä en halua että mikään niistä kuolis.voiko joku auttaa ja nopeesti?
taistelukala
kalaongelmia
1
361
Vastaukset
- akvaariopoika99
Taistelukalat on agressiivisia kaloja! Sun kannattas tehä sillain että hankit sen taiston pois sieltä, tai hommaat sille oman akvaarion, ennenkuin pikkukalat kuolee, Ja miekkapyrstöt tarvii kovempaa vettä kuin esimerkiksi taistelukalat. Ja veikkaan että sun vesi on aika pehmeää. ja neontetrat on viileän veden kaloja kun taas taistot lämpimän veden. en halua olla ilkee mut sun ois pitäny ottaa tietoo kalan tarpeista ennenku oisit tunkenu ne sinne akvaarioon. kysy multa jos haluat lisää tietoo akvaariosta, oon oikea harrastaja, vaikkakin nuori sellainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1237120Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1224916L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa664246TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153453Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242261Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2731681- 671455
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581418Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221376Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j581374