sotaveteraanit

voi perkele

miten on mahrollista että jatkuvasti kerjätään rahaa sotaveteraani nimikkeellä.ei nää
rahat millekkään veteraaneille mene.vaan sille valtavan suurelle siipeilijä porukalle.mikä tällä aiheella ratsastaa.kapiaiset,ja heidän lapsensa joilla on ollu sotaveteraani isä ei nää ole ikinä sotaa nähneetkää. ovat luultavasti kuulleet huhua sorasta.miten tämmönen toiminta voi olla laillista.maita ja mantuja ostellaan saaria rantatontteja huviloineen.ei okea veteraani näistä nauti.oikea sotaveteraani isäni kun piti saara kuntoutukseen,sanottiin että äijjä on liian hyvässä kunnossa,ei käy.meni vuosia kun äijjä piti saara kuntoutukseen niin oli jo liian huonossa kunnossa. ei käy.voi perkele.älkää hyvät ihmiset antako rahaa näille loiseliöille.jos rahoistaan on pakko päästä eroon nii anna vaikka romanian kerjäläiselle.

6

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jatkosota.

      Katoppas, nythän ruvetaan hyysäämään YK-sotureita, jotka lähtevät itäisille maille ensimmäistä Mersua tienaamaan.
      Nämä saavat säätiöidyt miljoonat eurot.

      Minäkin annoin niille veteraaneille, jotka minua puolustivat, ja menettivät sen ainoankin terveytensä ja paljon, paljon muuta.

      Pelleilemään en ala.

    • en anna miekään enää

      niiltä vois pyytää ennen kuin lahjoittaa, listan elossa olevista veteraaneista ja tiedon siitä mihin ko. raha menee

      omaisuutta on niin paljon että sitä ei elossa olevat veteraanit ehdi kuluttaa

    • Inge pengar

      Joku kun tekisi kansalaisaloitteen omaisuuden realisoimiseksi veteraaneille.

    • Kuka hyötyy?

      Eiköhän siellä riitäisi omaisuutta jaettavaksi, eikä olemassa olevia kiinteistöjäkään tarvita enää niin paljon kuin vuosikymmeniä sitten.

    • kiduttamalla tapettu

      Todelliset sotaveteraanit ei saanut koskaan mitään, eikä heidän leskensä. Eräskin talvisodan veteraani makasi korsussa haavoittuneena kun sinne heitettiin käsikranaatti. Ei ollut ehjää nahanpalaa kehossa, rintaan ja muualle jäi sirpaleet, ei invalideettia tai mitään tukea sotavaltiolta. Kuoli sitten kymmenevuotta myöhemmin sirpaleisiin. Joka paikassa todettiin työkykyiseksi ja elättikin perheensä kuolemaansa saakka kevyellä työllä. ELÄKÖÖN VAPAAMUURAREIDEN SUOMI.

    • Nimetön tyttö

      Isäni oli veteraani. Ei saanut yhtään mitään. Joskus toivoi että saisi selänpituisen maapalan kun kuolee. Ei saanut, silloin ei puhuttu veteraaneista mitään, ei ollut keräyksiä ei mitään huolen pitoo. Kolme sotaa kävi ja onneksi henki säilyi. Hautapaikka maksettiin itse. Ei muuta kunniaa kuin haudan vierellä iso kuusi kuiskailee isälleni kiitosta kun puolusti tätä maata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      184
      8485
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4598
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4158
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      55
      3654
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3156
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2920
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2616
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      38
      2404
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2083
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2066
    Aihe