Hei.
Olen viime syksynä eronnut pitkästä avoliitosta. Välillä tuntuu, että asiat itsellä ok, mutta haluasin saada keskustella exän kanssa asioista jotka johtivat eroomme.
( Hän halusi eron ja toinen katottuna valmiiksi)
näetkö saammeko asioita puhuttua? tuntuu ja kun itseni tunnen niin tiedän, että asia vaivaa minua niiiin kauan kun olemme keskustelleet. Tämän asia estää itseäni elämästä ja katsomasta eteenpäin ihmissuhde rintamalla. Välillä toivon, että palaisimme yhteen mutta järjellä ajateltuna se ei kannata, en varmasti luottaisi. Tiedä kuinka paljon oli epärehellisyyttä koko suhteen aikana...
Toivon, että joskus löydän itselleni sen "oikean", mutta haluaisin saada selvyyttä menneisyyteen. (itse en ota yhteyttä)
tuntija
2
50
Vastaukset
Hei
tämä asia voi jäädä vaivaamaan sinua niin kauan, kunnes kyllästyt siihen itsekin! tuosta miehestä et saa paljoa irti, hän ei edes tunne tarvetta puhua. hän mieluummin menee ja tekee, kuin että puhuisi.
kamala tilanne sinulle, tiedän että se tuntuu samalta, kuin matto vedettäisiin jalkojen alta. mutta sinun on vain kasvettava tästä, myöhemmin ymmärrät, että tällainen toiminta ja ajattelemattomuus on vain keskeneräisen aikuisen toimintaa!
kun tulet reiluun keski-ikään, sinä ymmärrät mistä oli kyse ja sinä et enää suostuisi sellaiseen suhteeseen. mutta ihastuminen tekee ja teettää, siihen meillä ei ole valtaa. se vain vie mukanaan.
olet viisas, kun et lähde kyselemään, sillä hänellä ei kuitenkaan olisi vastauksia sinulle. kiusaat vain itseäsi.
miehellä on omat rakkulan muotoiset ajatuksensa elämästä, nekin poksahtelevat sitten ajan kanssa. ei hän sen onnellisempi ole, vaikka nyt niin kuvitteleekin. tuo uusi nainen on äärettömän pihi, jotain kertoakseni.
mutta mikset keskittyisi itseesi ja tulevaan? miksi etsit vikoja itsestäsi, kun voisit käyttää tuon energian valoon ja henkisyyteen?
tämä mieskin vanhenee, hänen juoksunsa on lyhytaikaista. sinun oikea onnesi on muualla.
katsotaan sinulle nyt edes jotakin tulevasta:
näen sinua nuoremman miehen, joka asuu mäen päällä. miehellä on äärettömän hyvä kunto ja terveys, hän ottaa osaa urheilukilpailuihin. talvellakin hän on elementissään.
noh, sinun ei tosissaan kannattaisi kaivella omia mahdollisia virheitä menneisyydestä, koska entinen kumppanisi ei niistä enää välitä. on vain lähdettävä kohti valoa ja siitä se taas menee eteenpäin! tulee talvikisoja, tulee marjastusta, on monta ihanaa asiaa sinun varallesi.
t. Keskiyö- epävarma
Kiitos sinulle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1264828Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa133498Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1573310Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss302752Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu862486Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181823Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo101442Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1241341Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41268Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut101259