Olisikohan nyt syytä alkaa vakavasti miettimään kirjoituksia, jotka alituiseen mollaavat toisia.
Eipä kovin hyvää mainosta saa meikätytöistä, kun palstalla on sorruttu keskinäisiin torailuihin.
Uskoakseni tämä palsta on monien heteroidenkin mielenkiinnon kohde, mutta hauskaahan se saattaa olla kun "lesbot mollaa toisiaan".
Jennifer on asiallinen , monipuolisen ilmaisun hallitseva taitava kirjoittaja. Jos joku ei tykkää niin jättäkööt lukematta.
Toivoisin että mukavat keskustelut viriäisivät täällä ja jätetään noi lapselliset" läpät" pois.
AIKUISTUKAA SISKOT!!!!!!
9
1259
Vastaukset
- Hapsu
... sanoo?
Niin kauan myös, kuin me lähes jokaisessa keskustelun avajaispuheessa otamme Jenniferin esille, me lietsomme enemmän ja enemmän Jennifer-suuntaista huomiota tänne.
Täällä on jostain syystä rönsyilty näiden kirjoitusten kanssa aika reippaasti viimeaikoina.
Keskustelemme ihmisistä nicien takana enemmän kuin asioista..
Sorruin siihen itsekin tällä puheenvuorollani, mutta pyrin siihen, ettei se tule kohdallani tavaksi.
Tuo Jassun kirjoituksen asiasisältö on minusta hyvä. - Jennifer
..lämmin ajatus toiselta ihmiseltä tekee elämästä elämisen arvoista.
- eivät
ole yhtä harmaata massaa. Eivät ajattele kaikesta samalla tavalla. Eivät ole "siskoja" keskenään. Minä en suostu tasapäistämiseen. Jokainen minun kirjoittamani kommentti on vain minun mielipiteeni, jollei toisin mainita.
Palstaa lukevat heterot..oletteko te lesbot täällä miellyttämässä heteroita? Minä en. Minä edustan itseäni. Ehkä minun täytyisi laittaa jokaisen kirjoitukseni perään komentti "Heterot; jollei toisin mainita, yllä olevat ajatukset ovat vain minun. En yritä edustaa maailman kaikkia lesboja"- Jennifer
..mutta kertoisitko, mitä tekemistä kommentillasi on tuon aloituksen kanssa?
- kerroppa
Jennifer kirjoitti:
..mutta kertoisitko, mitä tekemistä kommentillasi on tuon aloituksen kanssa?
mitä tekemistä viestilläsi on minkään kanssa?
Ilmeisesti vaan haluat taas kontrolloida mitä kirjoitetaan. - Angie
kerroppa kirjoitti:
mitä tekemistä viestilläsi on minkään kanssa?
Ilmeisesti vaan haluat taas kontrolloida mitä kirjoitetaan.kirjoittaa asiallisesti kun kaltaisiasi on täällä niin paljon!
Sinä nikitön! - tekemistä
Jennifer kirjoitti:
..mutta kertoisitko, mitä tekemistä kommentillasi on tuon aloituksen kanssa?
että minä olen täällä yksilönä, en edustamassa kaikkia lesboja. Aloituksen tekijä tuntuu olevan huolissaan mitä MUUT meistä (kenestä MEISTÄ) ajattelevat. Ihan kuin jokainen täällä kirjoittava lesbo puhuisi kaikkien lesbojen suulla. Minä puhun vain omallani. Selvisikö ajatus?
- Jennifer
kerroppa kirjoitti:
mitä tekemistä viestilläsi on minkään kanssa?
Ilmeisesti vaan haluat taas kontrolloida mitä kirjoitetaan...kysyä mitään.
Ok. Laita kirjoitustesi perään merkintä: EI saa kommentoida tai Ei saa kysyä.
Näin selviää, mitä saa ja mitä ei.
Erittäin selkeää, eikö totta?
- Ninni-Liini
Toivottavasti asiallisuus palailee vähitellen. Meistä kaikista se riippuu. Häirikölle ei saisi antaa valtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1532520- 1572311
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551983Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1181907"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591374Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1941237Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää761036Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa198956Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.326940Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24694