Työpaikalla taas

sahira79

Ihastunut olen työpaikkani mikrotukihenkilöön. Ihanan poikamainen alle viiskymppinen mies.. hiljainen mutta huumorintajuinen, komea, ammattitaitoinen, semmonen hurmuri.

Ihastuminen jyllää toista vuottaan, olin varattu aiemmin mutta nyt kuukauden verran sinkku. Ihastumiseni leimahti uusiin liekkeihin.

.. Mutta kun en millään haluaisi vaikeuttaa oloani työpaikalla! En halua juoruja, en vaikeaa oloa jos kaikki ei natsaakaan ja ero tulee..

Ehkä tyydyn pitämään miehen salaisena päiväunenani.. Onneksi en näe häntä sentään päivittäin.

Luulin etten enää tuntisi tuollaista kutinaa ja tykytystä sydänalassani.. näkisi näitä päiväunia. Nautin kyllä joka hetkestä. Onneksi en ole niitä joiden on saatava joka ihastumisensa todeksi heti, seurauksista välittämättä. Silti jokin kaihertaa sydämessä.

1

715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei nimeä edelleenkään

      Haluan sieltä mahdollisimman kauas mahdollisimman pian enkä millään malttaisi odottaa taas aamua, jolloin pääsen sinne.

      Samassa liemessä täälläkin, prkl

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      29
      2312
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      29
      1642
    3. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      24
      1423
    4. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      89
      1412
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1082
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      121
      1044
    7. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      916
    8. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      237
      877
    9. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      14
      747
    10. Suomuksen kuumin kaupan kassa?

      Missä kaupassa on, siellä minäkin alan käymään.
      Suomussalmi
      10
      730
    Aihe