Minulla on yhteys ns. public WLAN:iin kotonani, mutta yhteys on vähän heikko "peräkammarissa" miten saisin vahvistettua tuota julista wlania? Tähän tarvitaan jonkinlainen wlan purkki tai toistin, mikä olisi sopiva laite ja millä asetuksilla?
Toinen juttu on vielä se, että tuossa julki-wlanissa on "username" ja "password", jotka ovat aina samat mutta miten nämä laitetaan toistimeen vai tarviiko niitä sinne jotenkin laittaa?
toistin public wlaniin?
zxcvfgyugfhjkj
1
176
Vastaukset
- sinne se yhdistää
Toistimen asetuksista löytyy paikat molemmille. lisäksi laitetaan yhteyden nimi. Jos salattu, niin sitten myös salasana.
Mutta jos pääset sinne verkkoon koneellasi, kyllä sinne pääsee tuo toistinkin (repeater), samay tiedot sinnekkin laitetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2502239- 1921684
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471329Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501035- 41836
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31790Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23768Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647