hankin yaz epilllerit ja oon syöny niitä kohta 1 ja puol kuukautta. Harrastettiin poikakaverin kans seksiä viikko sitte ja ennen ku 5 päivää siitä oli menny (että mahd. siittiöt ois kuollu) nii tyydytin itteäni suihkussa niin että vettä meni paineella vaginaan.. nyt (yhdynnästä siis 8 pv) mulla on tullu hirveitä alavatsakipuja vähän niinku ois menkat.. oisko pillerien teho voinu pettää kun vettä meni luultavasti kohtuunkin ja oisin nyt raskaana?? ois kiva jos joku vois vastata asiallisesti! kiitos etukäteen!
RASKAANA??? PLIIS VASTATKAA!
epätoivoineen!
4185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Valitettavasti verikokeen tulokset saadaan vasta huomenna. Sitten asiasta tiedetään enemmän.
Sillä että oot tyydyttänyt itseäsi suihkulla ei oo kyllä merkitystä raskaaksi tulemiseen. Kivut johtuu kyllä muusta. Aika lyhyen aikaa oot käyttäny pillereitä vasta. Elimistöllä menee aikaa niihin totumiseen. Kivut luultavasti johtuu siitä, mutta jos asia vaivaa tai vaiva ei lopu niin kannattaa mennä tutkimuksiin.
jänittänyt vatsalihaksia,kun kulli on maistunut alapäässä makealle siitä se kipu johtuu
Kipu alavatsassa johtuu mitä luultavimmin siitä, että annoit veden mennä sisääsi niin kovalla paineella. Pillerit ei ole täysin varmoja, mutta jos olet ottanut ne täsmälleen ajallaan niin ei pitäisi minkäänlaista huolta olla. Odota rauhassa seuraavia kuukautisia ja tee r-testi varmuuden vuoksi (enintään 2-4pvä ennen oletettuja menkkoja voi tehdä)