olen jo pitkään miettinyt mitä tyydytystä saatte pienoismalleista, ja muitten pienten asioitten räpläyksestä. itse harrastan muutamaa xtreme-lajia, ja se tuottaa minulle mielihyvää. Onko siis pienois mallit harrastus missä muutkin? Pliis kertokaa mulle. =)
kertokaa mulle mitä tyydytystä saatte pienoismalleista???
9
391
Vastaukset
- kernaaliguwernööri
Harkitsen koko maailman valloitusta. Harjoittelen ensin pienoismalleilla. Sitten pistän rähinäremmin päälle ja alkaa iso rähinä. Sieg Hail!
- 19+9
Kuuluuko nimimerkin takaa jossain suomi24:ssa trollaaminen näihin Xtreme-lajeihin?
- diecast metallimies
Itse olen jopa niinkin sairas että minulla on samanlaisia pienoismalleja autoista joita on myös Playstation 3:n Gran Turismo 5 pelissä.
Valokuvaan pienoismalleja eri paikoissa, jopa ulkosalla ja ajan näitä autoja sitten pelissä jossa siinäkin voin ottaa kuvia :P
Autot on aina kiinnostaneet ja kun 1:1 autoja ei voi näillä palkoilla olla tuota ainutta käyttöautoa enempää niin pitää harrastaa sitten pienoismalli ja virtuaalimuodossa. - noitatohtori en oo
3D-maailma on ihmeellinen. Pienen osan siitä voi omistaa pienoismalleina. Omistaminen antaa minulle turvallisuuden tunnetta. Tunne olevani itse henk.kohtaisesti "puikoissa", hallitsevani elämääni. Kohteen oppii parhaiten tuntemaan jos siitä on pienoismalli. Woodoo-nukkeja nämä eivät ole.
- erehtynyt on
"kertokaa mulle mitä tyydytystä saatte pienoismalleista??? "
Eikös kysymys kuulu seksipalstalle. Fetissiasioihin?
Mutta vastataan nyt, että kysyjä on toki erehtynyt. Hän ehkä kokee pienoismallit jotenkin "sellaisina" objekteina. Mutta muille suhtautuminen on arkisempaa. Tinasotilaan hinkkaaminen ja jalkovälin hinkkaaminen joka tapauksessa aika lailla eri asioita.
Mikä siis nyt kysyjälle opetettu. Mene pois! - heebo92
Harrastuksiini kuuluu BMX, skeittaus ja stunt-ajo kevytmoottoripyörällä.
BMX pyörällä osaan flätillä hypätä kolmosen, skeitillä enkka ollie on 7 dekkiä, kevarilla jalat tangolle ja käppärin kanssa kulmaa.
Temppuja tehdessä ties millä vehkeillä, taitava kaveri tuppaantuu välillä loukkaantumaan. Hyvähän sitä on välillä rentoutua maalatessa nissan skylineä keittiön pöydällä, ja ei sitä koko elämän ajan adrenaliinia haeta.
Ikäsi perusteella sinulla ei ole yhtä kattava ansioluettelo extreme urheilun osalta. Joissakin lajien harrastajissa on sellainen ikävä puoli, että he tuntevat olevansa parempia kuin muut. Sellainen ei johda pitkälle.
Kun armeijan jälkeen alat käydä säännöllisissä töissä, rentoutumisen tarve kasvaa. - Stappovehje
Ja tästä stunttia, tilatkaa ja tykätkää jos inspaa ! http://www.youtube.com/watch?v=r1xVdVd-174
© 2013 YouTube, LLC- stunter13
KTM Racing ja vähän suoraa keulaa
-1
Kyl se siitä lähtee
- izBo
No siis yleisesti ihmisethän eivät tiedä pienoismalliharrastajien suurinta salaisuutta.
Kerran kuussa, kaikki pienoismalliharrastajat kerääntyvät metsiin, pienoismalliensa kanssa ja alkavat hakemaan tyydytystä pieniltä 1/72-skaalan lentokoneiltaa. ;)
Älä levitä tietoa eteenpäin. Maailma saattaisi muuttua suuntaan, johon emme tahdo sen muuttuvan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2152856
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1292780En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791796Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371352Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va671351- 471108
- 991011
- 109876
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6843- 46833