Tuntijalle

murehtijaluonne

Hei ! Tuossa kärvistelen talouteni kanssa ... olen kovasti tarkka ihminen. Mutta jatkuuko tämä että olen kokoajan rahaton pärjäten kyllä just ja just. Näkyykö mitään helpotusta siihen?
Työssä käyn ja mukava työpaikka. Mites se menee pärjäänkö sielä? Kiitos ja saisin näihin jotain teiltä Tuntija!

3

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      kauhuissani katson kelloa, meillä täällä keski-euroopassa on edes tuntia vähemmän :-)
      näen kolme asiaa: on nuori mies johon uppoaa rahaa, hänen tarkoituksensa ovat hieman "niitä ja näitä". sitten on mies, joka pärjää rahan kanssa oikein hyvin. kolmantena on lapsi, joka tekee muuttoa ja jonka elämä maksaa myös paljon rahaa.
      oletko sinä avustamassa muita ihmisiä?

      en osaa katsoa ikää, enkä numeroita. mutta ylimääräistä rahanmenoa näen muiden auttamisen taholta. itseesi et rahaa tuhlaa.

      miten sitten tulevassa? nuorempi polvi nousee ja pääsee korkeammalle, kuin edeltäjänsä. tilanne paranee, oli se sitten vaikka kuvainnollista. itse en osaa sanoa tarkemmin.

      t. Keskiyö

    • murehtija....

      Kiitos Tuntijasi. Joteskin yhdistän tuon nuori mies tuohon lapseeni joka muuttaa varmaan opiskelemaan noin vuoden päästä ammattiaan. Häneen menny menee rahaa. Kovasti yrittää jo ennen kirjoituksia että pääsisi suoraan yliopistoon. Suorittaa sinne jo tehtäviä.

      Sitten elämässä mies hetken aikaa ollut työtön. Tarkka säästäväinen. Ehkä työllistyy ehkä ei. Opettanut minuakin säästeliäämmäksi mitä olen. Vaikka tarkka olen jo muutenkin. Tarkoitatka ehkä häntä sittenkin hän muuttuu ja ottaa minulta enempi hyötyä. Hän nyt auttanut paljon mihin menisi rahaa.

      Aloin kiinnostumaan tästä rahan uppoamisesta hän 50v. Ei siis nuori

      Ainut nuori lapseni

    • murehtijaluonne-.,

      Hei ! Luin tätä vielä Sanoit kolme asiaa miehiä. Eli yksi on eksäni joka hoitaa hyvin rahansa ja maksaa. Sit lapseni joka todella lähtee noin vuoden parin sisällä riippuen siitä meneekö armeijaan on vikoja kehossa. Häneen menee rahaa tietysti. Onhan iso mies ja syökin paljon.
      Sitten on mieskaveri työtön. Tätä ehkä tarkoitat. Hieman tuntuu elää välillä siivellä.
      Hieman hänen touhunsa hämärää tuo jotain, esim. ruokatarvikkeita. mutta silti ostattaa minulla enempi .
      Nyt tuntuuki mulle riitti kaikki kiusaaminenkin. Ei ole tajunnu olen ollut nyt kipeä en jaksanu palvella sun muuta...mun parempi olla yksin mietin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      123
      1215
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      894
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      87
      777
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      20
      749
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      717
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      702
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      626
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      593
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      115
      511
    Aihe