Lontoon keskustan alueilta kaivataan vinkkejä alle 100 €/yö maksavista hotelleista. 2hh. Marraskuussa ensimmäistä kertaa Lontooseen!
Alle sadan euron hotelliöitä keskustassa?
6
415
Vastaukset
- Stgiles
Mene Hotels.com sivulle ja selaa hotelleja hinnan mukaan. Voit lukea myös arvosteluja. Itse pidän St Giles hotellista esim.
- 12+18
Sata euroa yöstä Lontoossa - aika haastava tehtävä, ainakin jos haluat edes jonkinlaista tasoa majoituksellesi, ja kohtuullisen sijainnin.
Oletko tarkistanut Easyhotelsien tarjonnan? - london4
Kuten edellinen sanoi, aika haasteellista löytää keskustasta hyvätasoista hotellia alle 100e/yö. Useimmat halvimmat on todella pieniä ja vanhoja, kulahtaneita... Miten kauan viivytte? Jos vain pari päivää, voisi olla hyvä tsekata myös lentokenttähotellien hinnat esim. vertaa.fi-sivustolta. Otimme kerran Marriott hotellin Gatwickilta pariksi yöksi, saimme laatua alle 100e:lla. Ainoa, että pitää ostaa meno-paluu junamatka (johon sisältyy metrojen ja bussien käyttö Lontoossa) päivittäin, mutta kustannus ei ollut suuri, noin 13-14 puntaa/pvä.
- Lontoossakäynyt
Jos kerran haluaa halvan hotellin, niin sen myös saa. Eivät ne nyt kuitenkaan niin kamalia ole, etteikö asua voisi ihan mukavasti. Mitään erikoista tuohon hintaan on turha odottaa, kunhan on teenkeitin ja pusseja... Lähes samanlaisia ovat kuitenkin kaikki, joten mitään suosituksia tuohon hintaluokkaan on turha antaa. Viimeksi asuin Paddingtonin halpalassa oikein tasokkaasti, juuri remontoitu huone ilman kokolattiamattoa (!); samassa paikassa asuva oli saanut ihan rupuhuoneen, joten samassa hotellissakin voi taso vaihdella.
Turistimatkan aikaa on turha tuhlata päivittäin johonkin 50 kilometrin junamatkaan, en suosittele. Mikä muuten on tuo junalippu, jolla saa matkustaa myös Lontoon julkisilla? - lippuautomaateista
Lontoossakäynyt kirjoitti:
Jos kerran haluaa halvan hotellin, niin sen myös saa. Eivät ne nyt kuitenkaan niin kamalia ole, etteikö asua voisi ihan mukavasti. Mitään erikoista tuohon hintaan on turha odottaa, kunhan on teenkeitin ja pusseja... Lähes samanlaisia ovat kuitenkin kaikki, joten mitään suosituksia tuohon hintaluokkaan on turha antaa. Viimeksi asuin Paddingtonin halpalassa oikein tasokkaasti, juuri remontoitu huone ilman kokolattiamattoa (!); samassa paikassa asuva oli saanut ihan rupuhuoneen, joten samassa hotellissakin voi taso vaihdella.
Turistimatkan aikaa on turha tuhlata päivittäin johonkin 50 kilometrin junamatkaan, en suosittele. Mikä muuten on tuo junalippu, jolla saa matkustaa myös Lontoon julkisilla?Travelcard
Kyllä löytyy!! Paras sivu josta itse olen varannut kun on tarvinnut on booking.com.
Kannattaa luottaa ihmisten mielipiteisiin (rating / reviews) eikä ottaa mitään alle seiskan. Tuolla asenteella olen pärjännyt ja saanut varattua kymmenet hotellit ilman murheita :)
Esim. Kolmen tähden asiallisia paikkoja:
Best Western Victoria Palace ihan ytimessä (Victoria) ja hyvät arviot.
Comfort Inn Buckingham Palace road
Comfort Inn Hyde Park
The Montana Hotel (hyde park)
Ja niin edelleen :)
Nämä 60-80 euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1476822Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/746142508Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk471720Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1141401Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna891252- 711107
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll631063Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481055Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.271049- 63976