Olen

sekaisin ja pihalla. Tahdon tulla järkiini,että voitaisiin olla. Toivottavasti sulla on kaikki hyvin.
11294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Miksi et antaisi minun auttaa sinua. Haluan oikeasti....

Äänestä

Kaikki jotenkuten ok jos minulta kysyttäisiin. Kauniita unia sinne.

Äänestä

Jos se on ainoastaan irrationaalista jännitystä tms, niin joogaamalla/meditoimalla rentoutumaan tai aivot narikkaan ja tulta päin. Minulla on aina kaikki hyvin, usko tai älä.

Äänestä

Kunpa tietäisinkin, miten sulla menee nykyään. Mielessäni olet, aina vaan. Voimia, ja unia rauhoittavia.

Äänestä

Siltä toiselta voi kysyä suoraankin, miten menee.

Äänestä

Mulla ei oo nyt oiken sanoja.

Vointi ei oo hyvä, liikkuminen tuottaa hankaluuksia, kivuliasta.

Mutta ehkä apea mieli on nyt pahinta.

Mukavaa vappua sulle ja kaikkee hyvää jos en enää jaksa tulla tänne.

Äänestä
  • Yritä etsiä jotain piristystä elämääsi.
    Ikävää että elämä menee noin ettei jaksamista enää löydy, mutta toivon sinulle kaikkea hyvää ja paljon jaksamishaleja.

    Äänestä

Internet on narsistille kuin unelmien täyttymys: se on narsistille leikkikenttä ja metsästyspaikka, joka tarjoaa lukuisia helppoja narsistisia lähteitä. Esiintyminen internetissä tapahtuu usein anonyymisti ja se on usein lakien ja yhteiskunnan normien tavoittamattomissa. Internet tarjoaa siis narsistille toimintaympäristön, joka laajentaa hänen oikean elämän toimintansa miljöötä, mutta ei ole kytköksissä oikean maailman kanssa, näin tarjoten henkilökohtaisen suojan pettymyksiä ja riskejä vastaan jota hän voisi joutua kokemaan oikeassa maailmassa. Internetissä narsisti voi ilmestyä ja kadota helposti, sekä pitää hallussaan lukemattomia nimimerkkejä.

Äänestä
  • narsismin/narsistin syvin olemus on todella hirttäny kiinni.
    Koita päästä siitä irti ja vapauttaa itsesi koneen äärestä, ihan vaikka terapianmuotoisesti maailmalle katsomaan jos sieltä jotain apua sinun pakkomielteiseesi löytäsit.

    Äänestä

Ainakin jos uppoaa liian syvälle näiden sivujen syövereihin, todellisuus katoaa.

Äänestä

teit?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nukuhyvin kirjoitti:

sekaisin ja pihalla. Tahdon tulla järkiini,että voitaisiin olla. Toivottavasti sulla on kaikki hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu