Oon kohta 15 vuotias ja oon ruvennu pelkäämään raskautta. Olen seurustellut jo yli vuoden poikaystäväni kanssa ja hankin pillerit puolivuotta sitten. Nyt minusta tuntuu että ne ovat pettäneet, koska kuukautiseni ovat olleet normaalia niukemmat, pitkin päivää tulee semmoisia yökötyksiä ja alavatsaan sattuu aivan sairaasti. Ihan kuin kuukautiskivut mutta kovemmat, vaikka kuukautiseni oli viikko sitten. Onneksi poikaystäväni ei jätä minua yksin tämän asian kanssa vaan käymme tämän yhdessä läpi ja puhumme.
apua.
4
138
Vastaukset
- n-n-n-n
No raskauden kertoo raskaustesti ja alkion sijainnin ultra. No jos on ku. niin ei se tarkoita sitä ettei tulevaisuudessa saisi lapsi.
- älä pelaa sen
kikkelin kanssa,voi tulla vahingon laukaus
Tee vaan raskaustesti niin asia selviää. Kipin kapin apteekkiin. Sitten puhutte sen poikaystäväsi kanssa.
- Sanppa11
Hei te kaikki lapselliset pennut. Voitte varmaankin jättää nuo asiattomat kommenttinne omaan tietoonne? Mutta nyt taitaa olla kyse siitä että et taida itse oikein sitä kikkeliä saada. Ei kuitenkaan kannata kadehtia, ei nimittäin ole pikkujuttu olla 15 v ja äiti. Vähän aikuistumista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855010- 473302
- 1003230
- 1992463
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj312318- 1332029
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️171723- 201656
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51629- 1801624