Tiedätte minut ja minä tiedän että kengät taas paskassa.Ettekö te saakelin koirankouluttajat usko että paksat paskapussiin eikä niittä jätetä siihen mihin tipahtaa.Saakelin sottapytyt. Niin,nimenomaan koiranomistajat ovat niitä sottapyttyjä, eivät koirat.Sakot pitäisi koiran omistajille antaa jotka antavat hurttansa paskoa mihin sattuu eivätkä kerää jätöksiä pois. Vaatisin veronkorotusta kaikille joilla koira tai jos polliisi sattuisi näkemään niin rikesakkoa ainakin 100 euroa per paskakasa.
Koiran paskaa kaikkiallaaaaaaaa
Tyyne taas (taas)
254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Älä juo niin paljoa alkomahoolia niin pysyt jalkakäytävällä etkä kävele vain siellä pientareella koiranpaskassa.. ;)
Ihmisetkin maatuu ajallaan. Ellei sitten omaiset päädy vainajan tuhkaamiseen. Se on siisti tapa huolehtia omaisen jäännöksistä.
Mitähän siitä tulisi jos omaiset hylkäisivät vainajansa tien penkoille maatumaan.
Tai sitten ihmiset kykkisivät noin yleensäkin paskomassa jalkakäytävien reunoilla.
Keskiajalla ja vähän myöhemminkin paskakuset heitettiin kaupungissa ikkunasta suoraan kadulle. Sitä voisi verrata koirien jätöshommaan!