Mitäs sitten?

VaaleanpunainenHelmi

Sain uuden työn, vähän jännittää miten tulen pärjäämään. :) Työssä olen aina ollut "onnellisten tähiten alla" mutta entäs se rakkaus sitten? Miksi en tahdo löytää vakautta siihen?

2

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      aika hyvä kysymys!
      jännittäminen osoittaa sitä, että haluat tehdä työsi 200%:sti. hienoa.
      olet sosiaalinen ja saat helposti yhteyden ympäristöösi. joskus sinua kadehditaan siitä ominaisuudesta.

      rakkaudessa sinä näytät myös luonteesi mukaan kaiken kykysi ja menet täysillä. se on hieno ominaisuus, mutta ehkä alkumetreillä kannattaa olla hieman varovaisempi. älä anna ymmärtää, että osaat kaiken ja että olet valmis tekemään kaiken! sinusta tulee muuten helppo tapaus, joka aina silittää asiat suoriksi ilman, että kumppani joutuu häkeltymään ja hikoilemaan.

      sinun oikeustajusi on sitä luokkaa, että voisit olla loistava tuomari. et siedä vehkeilyä, olet rehti ja odotat sitä muiltakin. mutta valitettavasti tämä maailma ei aina toimin sitä rataa. sinä petyt silloin kamalasti ihmisiin.

      sinulle näkyy niin paljon kaikenlaista, että tässä eivät kirjaimet riitä. näen rullia, metallirullia ja kumirullia, mutten tiedä mitä ne tarkoittavat. tässä näkyy paljon menoa ja melskettä. on muutoksia, ehkäpä juuri tuon uuden työnsi puolesta, luulisin. sinä löydät omasi nopeasti, et hitaasti tutustumalla. se tulee kuin salamanisku, erittäin epätavallista luonteellesi. se on ihan salama, silloin sinä tiedät mitä se rakkaus on.

      t. Keskiyö

    • VaaleanpunainenHelmi

      Lämmin kiitokseni!

      Haluan todela hoitaa työni niin hyvin kuin vain ikinä pystyn. :) Tulen myös ihmisten kanssa toimeen, hyvinkin erilaisten. Olen kyllä rehti ja reilu, haluan tasavertaisuutta kaikille, mutta se ei ole mahdollista valitettavasti tässä ajassa. Olen sortunut tuohon virheeseen juuri, että olen miellyttänyt kumppania viimeiseen asti, itseni kustannuksella. Sellaista ei jaksa pitkään. Nyt olen onneksi oppinut tuosta jo ainakin osittain pois. Vai rullia siellä "kuvissa" näkyy, mielenkiintoista. :) No todella on epätyypillistä minulle jos kohtaan sen oikean kuin salamaniskusta! Se olisi mahtavaa! :) Mukavaa kevättä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      272
      6052
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      64
      3088
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      200
      2961
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      23
      2302
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      72
      1788
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      145
      1548
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      191
      1493
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      162
      1458
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      112
      1428
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      90
      1334
    Aihe