Liputusta

Etkö sinäkään sen vertaa älynnyt kun tuuletat mattojasi parvekkeen kaiteella torin laidalla Karpinkulmassa, näyttävästi Vapunpäivänä? Hyi kun rumaa!
Liput liehuu saloissa-sulla ne ruskeat raitamatot,hah hah!
10312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Meillä oli pyykitkin narulla, mieluummin katselen niitä kuin ylvästä Suomen lippua liehumassa punakoneen kunniaksi.

Äänestä

mikään ei kai kiellä tuulettamasta liputuspäivänä??

Äänestä
  • Yleensä taloyhtiön järjestyssäännöissä on kyllä rajoitettu tuuletusajat ja kielletty juhlapäivät.
    (tosin 1.1.2003 tulleen lakiuudistuksen myötä taloyhtiön järjestyssäännöt muuttuivat ainoastaan ohjeellisiksi - eli niitä ei tarvitse noudattaa)

    Äänestä

  • taitaa kieltää kirjoitti:

    Yleensä taloyhtiön järjestyssäännöissä on kyllä rajoitettu tuuletusajat ja kielletty juhlapäivät.
    (tosin 1.1.2003 tulleen lakiuudistuksen myötä taloyhtiön järjestyssäännöt muuttuivat ainoastaan ohjeellisiksi - eli niitä ei tarvitse noudattaa)

    No, sehän ohje meni sitten heti kerralla oppiin- eli jätät noudattamatta, siistiä!

    Äänestä

Kaatuneitten muistopäivänä Mommolan Motelli liputti venäläisomisteisen öljy-yhtiön lippua. Ajoin muuten ohi.

Äänestä
  • kaatui niitä venäläisiäkin kai

    Äänestä

voi elämä kun joku jaksaa murehtia typeriä asioita, voivoi ku joku on tuulettanu mattojaki vääränä päivänä. omg itkiskö vai naurasko :D

Äänestä

Tuo tuuletus on pikkujuttu,verrattuna todelliseen taloyhtiö kyttäykseen.

Äänestä
  • Tuttu tunne. Naapurina on kova kyylä, ääntä ei saisi pitää, mutta sehän ei haittaa että itse puhuu kovaan ääneen käytävässä. Kuuleekohan hän näpyttelynikin juuri nyt. Onneksi naapuristani ei varsinaista haittaa ole.

    Äänestä

  • kyylä naapurissa kirjoitti:

    Tuttu tunne. Naapurina on kova kyylä, ääntä ei saisi pitää, mutta sehän ei haittaa että itse puhuu kovaan ääneen käytävässä. Kuuleekohan hän näpyttelynikin juuri nyt. Onneksi naapuristani ei varsinaista haittaa ole.

    Noita löytyy,onneksi normaali elämä on sallittua.Joka häiriintyy naapureista
    muuttakoot omakotitaloon haja-asutusalueelle.Kaikki vain eivät tunnu tajuavan
    että yleisemmin se jatkuva narisija on ongelma.Ei normaalia elämää elävät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ympäristökatselija kirjoitti:

Etkö sinäkään sen vertaa älynnyt kun tuuletat mattojasi parvekkeen kaiteella torin laidalla Karpinkulmassa, näyttävästi Vapunpäivänä? Hyi kun rumaa!
Liput liehuu saloissa-sulla ne ruskeat raitamatot,hah hah!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu