Tapsan Euroviisukarsinnan laulun keskeyttäminen taannoin aiheutti täällä(kin) kovaa polemiikkia. Vaan sattuu sitä muillekin. Jos katselitte eilen Vapun päivänä Esa Niemisen 60-v juhlakonserttia, niin huomasitte varmaan, kun Jari Sillanpää keskeytti noin minuutin !! jälkeen Jack-laulunsa, ja aloitti alusta. Eikä aiheuttanut mitään ongelmaa. Eli kyllä se vaan on inhimillistä, jos ei muista tai kuule.
Laulu seis - sattuu sitä muillekin
5
273
Vastaukset
- Nämä 2 daamia!
Mutta tapa millä esityksensä keskeyttää ja kokoaa itsensä uudestaan onkin tärkeämpää: Tapsukalta se ei ainakaan onnistunut. Tuli lähinnä mieleen baletin primadonna.
Tapsa ei ole mikään daami eikä baletin primadonna. Tapsalla on testosteronia ja miehekkyyttä niin paljon, että siitä riittäisi tollaselle inisijällekkin. itäpaitsi Tapsa kokosi itsensä hienosti sen keskeytyksensä jälkeen. Monet muut olis paskoneet housuihinsa vastaavassa tilanteessa suorassa lähetyksessä, mutta Tapsa ei vaan selvitti tilanteen kunnialla, tyylillä ja taidolla.
- Illan varjoon himm..
Justiinax kirjoitti:
Tapsa ei ole mikään daami eikä baletin primadonna. Tapsalla on testosteronia ja miehekkyyttä niin paljon, että siitä riittäisi tollaselle inisijällekkin. itäpaitsi Tapsa kokosi itsensä hienosti sen keskeytyksensä jälkeen. Monet muut olis paskoneet housuihinsa vastaavassa tilanteessa suorassa lähetyksessä, mutta Tapsa ei vaan selvitti tilanteen kunnialla, tyylillä ja taidolla.
Vanheneva gaymies ei yleensä ole mikään testopakkaus..
Joo ei siitä kyllä nostettu mitään älymölyä, eikä kukaan ollut moinaaskaan, mutta annas olla jos olis ollut Tapsa kyseessä niin suuvaahdossa ja silmät mulkeillaan olis jotkut jo ollu mesoomassa, kun niin kauheen virheen Tapsa teki että laulun keskeytti ensitahtien jälkeen. Herran pieksut sentää, täysin ennenkuulumatonta !!!
Tapsan tekemänä pienikin erhe paisuu ihan järjettömiin mittasuhteisiin joidenkin mielessä. Monilla muilla samat erheet katsotaan sormienläpi, eikä niistä sen isompaa numeroa nosteta.- Lehmäliini
"Ammuu, ammuu..." Lehmät sanovat "ammuu..." Hyvää huomenta kiukkupussukka Justiinax. Taas näköjään hereillä, valitettavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk51264Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1681183Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1021045Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470987- 131884
Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria
Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt271879Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.71874Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.64786Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan45773Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää395753