Tapsan Euroviisukarsinnan laulun keskeyttäminen taannoin aiheutti täällä(kin) kovaa polemiikkia. Vaan sattuu sitä muillekin. Jos katselitte eilen Vapun päivänä Esa Niemisen 60-v juhlakonserttia, niin huomasitte varmaan, kun Jari Sillanpää keskeytti noin minuutin !! jälkeen Jack-laulunsa, ja aloitti alusta. Eikä aiheuttanut mitään ongelmaa. Eli kyllä se vaan on inhimillistä, jos ei muista tai kuule.
Laulu seis - sattuu sitä muillekin
5
273
Vastaukset
- Nämä 2 daamia!
Mutta tapa millä esityksensä keskeyttää ja kokoaa itsensä uudestaan onkin tärkeämpää: Tapsukalta se ei ainakaan onnistunut. Tuli lähinnä mieleen baletin primadonna.
Tapsa ei ole mikään daami eikä baletin primadonna. Tapsalla on testosteronia ja miehekkyyttä niin paljon, että siitä riittäisi tollaselle inisijällekkin. itäpaitsi Tapsa kokosi itsensä hienosti sen keskeytyksensä jälkeen. Monet muut olis paskoneet housuihinsa vastaavassa tilanteessa suorassa lähetyksessä, mutta Tapsa ei vaan selvitti tilanteen kunnialla, tyylillä ja taidolla.
- Illan varjoon himm..
Justiinax kirjoitti:
Tapsa ei ole mikään daami eikä baletin primadonna. Tapsalla on testosteronia ja miehekkyyttä niin paljon, että siitä riittäisi tollaselle inisijällekkin. itäpaitsi Tapsa kokosi itsensä hienosti sen keskeytyksensä jälkeen. Monet muut olis paskoneet housuihinsa vastaavassa tilanteessa suorassa lähetyksessä, mutta Tapsa ei vaan selvitti tilanteen kunnialla, tyylillä ja taidolla.
Vanheneva gaymies ei yleensä ole mikään testopakkaus..
Joo ei siitä kyllä nostettu mitään älymölyä, eikä kukaan ollut moinaaskaan, mutta annas olla jos olis ollut Tapsa kyseessä niin suuvaahdossa ja silmät mulkeillaan olis jotkut jo ollu mesoomassa, kun niin kauheen virheen Tapsa teki että laulun keskeytti ensitahtien jälkeen. Herran pieksut sentää, täysin ennenkuulumatonta !!!
Tapsan tekemänä pienikin erhe paisuu ihan järjettömiin mittasuhteisiin joidenkin mielessä. Monilla muilla samat erheet katsotaan sormienläpi, eikä niistä sen isompaa numeroa nosteta.- Lehmäliini
"Ammuu, ammuu..." Lehmät sanovat "ammuu..." Hyvää huomenta kiukkupussukka Justiinax. Taas näköjään hereillä, valitettavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492179
- 1211465
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3361280Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401200Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651195IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31181- 1411169
- 491109
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.153991Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet99978