Tapsan Euroviisukarsinnan laulun keskeyttäminen taannoin aiheutti täällä(kin) kovaa polemiikkia. Vaan sattuu sitä muillekin. Jos katselitte eilen Vapun päivänä Esa Niemisen 60-v juhlakonserttia, niin huomasitte varmaan, kun Jari Sillanpää keskeytti noin minuutin !! jälkeen Jack-laulunsa, ja aloitti alusta. Eikä aiheuttanut mitään ongelmaa. Eli kyllä se vaan on inhimillistä, jos ei muista tai kuule.
Laulu seis - sattuu sitä muillekin
5
240
Vastaukset
- Nämä 2 daamia!
Mutta tapa millä esityksensä keskeyttää ja kokoaa itsensä uudestaan onkin tärkeämpää: Tapsukalta se ei ainakaan onnistunut. Tuli lähinnä mieleen baletin primadonna.
Tapsa ei ole mikään daami eikä baletin primadonna. Tapsalla on testosteronia ja miehekkyyttä niin paljon, että siitä riittäisi tollaselle inisijällekkin. itäpaitsi Tapsa kokosi itsensä hienosti sen keskeytyksensä jälkeen. Monet muut olis paskoneet housuihinsa vastaavassa tilanteessa suorassa lähetyksessä, mutta Tapsa ei vaan selvitti tilanteen kunnialla, tyylillä ja taidolla.
- Illan varjoon himm..
Justiinax kirjoitti:
Tapsa ei ole mikään daami eikä baletin primadonna. Tapsalla on testosteronia ja miehekkyyttä niin paljon, että siitä riittäisi tollaselle inisijällekkin. itäpaitsi Tapsa kokosi itsensä hienosti sen keskeytyksensä jälkeen. Monet muut olis paskoneet housuihinsa vastaavassa tilanteessa suorassa lähetyksessä, mutta Tapsa ei vaan selvitti tilanteen kunnialla, tyylillä ja taidolla.
Vanheneva gaymies ei yleensä ole mikään testopakkaus..
Joo ei siitä kyllä nostettu mitään älymölyä, eikä kukaan ollut moinaaskaan, mutta annas olla jos olis ollut Tapsa kyseessä niin suuvaahdossa ja silmät mulkeillaan olis jotkut jo ollu mesoomassa, kun niin kauheen virheen Tapsa teki että laulun keskeytti ensitahtien jälkeen. Herran pieksut sentää, täysin ennenkuulumatonta !!!
Tapsan tekemänä pienikin erhe paisuu ihan järjettömiin mittasuhteisiin joidenkin mielessä. Monilla muilla samat erheet katsotaan sormienläpi, eikä niistä sen isompaa numeroa nosteta.- Lehmäliini
"Ammuu, ammuu..." Lehmät sanovat "ammuu..." Hyvää huomenta kiukkupussukka Justiinax. Taas näköjään hereillä, valitettavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741