http://www.janakkala.fi/filebank/13560-75_Kuulutus_Black_Rocket_ralli_2013.pdf
Janakkalan kunnan ilmoitustaululla
Janakkalan kunnan ilmoitustaululla
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Luulisi että kun on jaksanut nähdä näin paljon vaivaa olis jaksanut lukea ton toisen ketjun koskien samaa rallia jossa myös joku toinen tonttu sun lisäksi on laittanut jo saman tiedon sinne!
ilmeisesti et itse ole lähdössä katsomaan kyseistä kisaa, ei voi muuten ymmärtää tätä touhua, voisit avauta JP enemmänkin mitä tunteita herättää teikäläisessä reitin julkistaminen,ja jos olet kisaa katsomassa mahdollisessa runkipaikassa, mikä ei toimikkaan,olet eka joka itkee, miks tää paikka ei toimi! Huoh!
Mitä tarkoittaa paikan toimiminen?
et taida käydä kauheasti ralleissa? se meinaa sitä että siinä menee useampi auto ulos ja monilla on tilannetta.
Hei!
Täytin eilen 14v ja isi lupasi viedä minut vihdoinkin ralliin kun tässä lähellä ajetaan!
Voisitteko kertoa minulle missä tuollaisia toimivia paikkoja on? eikö huomio merkit ole yleensä niitä pahimpia mutkia? eli ne ovat niitä toimivia paikkoja vai?
joo menne vaan sinne huomimerkkeihin ja mahd. kauas tiestä, sinne missä on makkarajono
no ensinäkin. huomio paikat olisivat runki mestoja (kaato paikkoja) jo niissä ei olisi sitä huomiota, tosin vois silti tulla joillekkin silmille. ja toisekseen, jos täällä oletaan kertomaan missä on pahoja paikkoja, ei enään olekkaan pahoja paikkoja koska kuljettajat lukee myös tätä sivua ja tietävät paikan, ja tulevat sen varovasti.
voi kiesus teiän juttuja se on nykyään ihan sama harvemmin niit runkipaikkoja enää on ja toiseks jos on niin ei se kärki sinne kuitenkaa nykyään mee sinne ajaa vaan ne jotka kunnioittaa kisan sääntöjä. ja ihmeellisiä runkipellejä te katsojat ajaisitte kerranki ite kisan ja vedätte auton paskaks ja maksatte sen niin taitais hymy hyytyy
Vanhat ralliautot osaa nuo pätkät jo ulkoa ilman kuljettajan apua...
Se on semmonen juttu että Rautaniemen pätkä sijaitsee porvoossa. n.1,6km setikantieltä oikiaan.
Jaa että täällä käydään ihan kirjottamassa toisten nimellä....
Mun ponilandian kartan mukaan kaikki pätkät sijaitsee ponitustien kulmilla, siellä on aika kovaa poni menoo ^^ 3#¤%# ^_^ ^^_^^
Expertiltä saa nyt edullisesti kerta käyttö imureita !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kaikki jotka haluavat nuottiin tarkistusta, niin Turengin Nesteelle perjantaina klo 21.30 alkaen. Siitä sitten pikku reissu EK-mestoille !!!! Ps. Ota oma otsalamppu mukaan.
Miks?
http://maps.google.com/maps?saddr=Koivukehäntie&daddr=60.9121997,24.9693387 to:Löyttymäentie&hl=fi&ie=UTF8&sll=60.91625,24.965572&sspn=0.034921,0.132093&geocode=FUBSoQMdxRZ-AQ;FUdyoQMdegB9ASl1U-kTsj-ORjE6gfl7fE6wHA;FS5QoQMdyHp8AQ&mra=dpe&mrsp=1&sz=14&via=1&t=m&z=14
http://maps.google.fi/maps?saddr=Alimaantie&daddr=60.8966627,24.7786923 to:Hirviniementie&hl=fi&sll=60.892585,24.790907&sspn=0.034947,0.132093&geocode=FZVcoQMdaKN6AQ;FZY1oQMdxBd6ASk5O6BHiWqORjHFFloy5wHZ6w;FVYToQMdp4l5AQ&mra=dpe&mrsp=1&sz=14&via=1&t=m&z=14
Ei tuu mettä saarekkeen kierto toimiin... Sen verran vanha paikka!
No samoja uria on tahkottu jo kymmeniä vuosia, mutta ainahan sinne jokin noviisi junnu voi langeta.
Kisan ainoa ns. paikka on ek 4 loppupään pelto vasuri.
Niinja kakkosen maali, ilman merkkiä. Tolpat soi :)
eipä soi at tulee sen mäen päälle täytyy ajaa stopille aika lujaa jos meinaa ulkoilla :-)