Hei Tuntija! Katsoisitko tuntisitko tästä miehestä jota olen tapaillut nyt kuukausia.
Onnistuuko se hyvin. Tulla tupsahti vain elämääni aivan kuin tarkoituksella kun oikeen löytänyt enää itsestäni voimia elää ja huolehtia muista.
Tuntuu hyvältä mieheltä, mutta mitä näet tuleeko jonkinlaisia vaikeuskia.
Rakkaudessa rahassa vain onko tämä tasapelisuhde tunteissa elämässä jne.
Kumpikin yrittää että toisen hyvä olla?
Tuntijalle
2
71
Vastaukset
Hei
ilman yritystähän ei saa mitään, pitää olla rohkea myös rakkaudessa!
kuule, minä luin jo kaksi kertaa väärin, eli että "tulla lipsahti" elämääsi. suo anteeksi.
nauti nyt tästä hetkestä, tämä tuo valoa elämääsi. ilman odotuksia ja suuria suunnitelmia on ensin tutustuttava kunnolla ja katsottava miltä se molemmista tuntuu.
mies osaa jutella kivasti ja hän on hyväkuntoinen ihminen. rakkaudessa hänellä on ollut harmia, voisiko olla niin, että hänellä on ajoittain potenssivaikeuksia? minä nyt puhun suoraan siitä, mitä näen. sellaisesta hän on kärsinyt ajoittain.
elämä on heitellyt häntä moneen suuntaan. vaikeuksia on ollut, mutta hän on vahva. rahan kanssa hän on ollut helläkätinen, on auttanut toisiakin. ei hänellä hirveästi rahaa ole, mutta sen vähäisensä hän hoitaa tunnollisesti.
mahdollisesti on jokin pieni velka, mutta ei suuri.
se saattaa liittyä entiseen vaimoon.
sinä olet teistä se jämäkämpi ihminen. sinulla on tuossa auttamisasiassa realistisempi käsite. tunteet voivat olla joskus pientä myrskyäkin, ei mahdoton ajatus. mutta myrskyn jälkeen paistaa aurinko ja luonto tasoittuu.
ei kun anna mennä ja katso mitä elämältä saat!
t. Keskiyö- suhdekoukerot
Kiitokset Tuntijasi! Kaikki on näin kun näit. Herkkyys aiheuttaa luulen välillä nopeat rakastelut välillä. Tietysti on miehiä jokka ei välitä kun itse saavat vain. Seurannut tätä asiaa. Jos jatkuu useammin, ja useammin lentää ulos kodistani.
Mutta en tiedä nyt juuri laitoin hänet kotiinsa. En kaikkea minäkään kestä.
Jotain tinttaa esittää välillä viikon välein. Minä itse elän, ja annan toisten elää. Tykkään hyvästä mielestä ja rauhaisasta olotilasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan1813129Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos611959Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651573Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt291550- 931260
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221215Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa49983Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva5932Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan187922Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties61917