Mikä vikana?

taika6

Olen raskaana 10 5.Ihmettelen mistä johtuu kun kävelen vauhdikkaammin,yhtäkkiä alapäässä tuntuu viiltävä kipu,pakko hiljentää vauhtia.Tietäskö täällä joku mistä tälläinen voi johtua?Olen menossa töihin sellaiseen paikkaan missä saa kävellä paljon,nyt pelottaa että voinko olla siellä töissä jos kipu uusiutuu usein.Täytyskö kysyy neuvolasta neuvoa?Mitä teen?

2

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kivuista

      Moi! Mulla vähän vähemmän viikkoja (8 5) mutta ihan samanlaisia vihlaisuja on jo ollut ja muistan et esikoista oottaessakin oli. Puhuin siitä neuvolassakin. Sanoivat että johtuvat relaksiini hormonista eli toisinsanoen häpyluuliitos löystyy. Ei oo siis mitään vakavaa. Ne on kyllä kieltämättä mullakin ollut aika kiukkusia vihlaisuja että pitää kyllä aina pysähtyä silloin. Mutta uskon että jos ne kivut ei ihan mahdottomia oo niin pystyt kyllä menemään sinne töihin. Toki jos niitä tulee ihan jatkuvalla syötöllä niin kannattaa hakee varmaan saikkua. Tsemppiä!

      • taika6

        Moi!Kiitos vastauksesta,helpotti tietää ettei oo ainakaan mitään vakavaa...saa nukkuu yöni levollisin mielin.Oikein hyvää kesää ja ihania hetkiä odotuksen parissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      94
      2274
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      164
      1866
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      176
      1403
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      238
      869
    5. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      11
      786
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      62
      779
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      774
    8. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      672
    9. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      212
      633
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      49
      601
    Aihe