Moikka!
Tiedustelisin minkälaisia kokemuksia Teillä on Tjareborg:in järjestämistä matkoista Bulgariaan. Eniten minua mietityttää se, että hotelli on luokiteltu matkajokeriksi.
Miten se oikeesti toimii ja onko Teitä mahdollisesti joskus käsketty vaihtaa hotellia? Lisäksi matkan kohde on Varna. Onko siellä mitään vai tarkoitetaanko sillä pelkästään laskeutumispaikka?
Kyseessä olisi minun ensimmäinen etelän matka enkä haluisi joutua stressaamaan suurista asioista. Kuten missä ollaankaan ensi yö ym.
Tjareborg - matkajokeri
5
1959
Vastaukset
- Asta
Bulgaria on edullinen maa, joskin myös ehkä hieman harmaa. Itse olen käynyt kaksi kertaa Bulgariassa, lentänyt Varnaan. Kyllä se on ihan ok kaupunki, ei mikään tuppukylä. Ja rannat ovat upeat !
Tuo hotelli selviää siis (vasta) paikan päällä, ja on ilmeisesti yhden-kahden tähden vaatimaton/keskitason hotelli.
Bulgaria on helppo paikka kokematttomalle turistille, vain "venäläiset" kirjaimet ovat hieman hankalia... Matkaoppailta saat tarvittavan avun ja opastuksen.
Ja kun muistat olla juomatta kraanavettä (vain pullovettä, myös ravintolassa!!), etkä syö majoneesia ym helposti pilaantuvaa, niin ei sitten vatsatautikaan vaivaa.
Mukavaa matkaa !- pokeri
Hotelli voi olla missä tahansa 100km
säteellä Varnasta ja yhden tai kahden tähden
tasoa. Bulgariassa hotellit on kyllä niin
huonoja että ottaisin ainakin **** hotellin. - Jokeri Bulgariassa
pokeri kirjoitti:
Hotelli voi olla missä tahansa 100km
säteellä Varnasta ja yhden tai kahden tähden
tasoa. Bulgariassa hotellit on kyllä niin
huonoja että ottaisin ainakin **** hotellin.Olen samaa mieltä. Bulgarian hotelleissa ei välttämättä ole kehumista parin-kolmen tähden kohdallakaan. Jokerilla voit saada tosi ahtaan (entisille itäblokin turisteille suunnitellun) huoneen jossa hätäisesti sovit kävelemään sänkyjen välissä ja lattiassakin on ikivanha kokolattiamatto. Jossain Kreikassa ei matkajokerillakaan sellaista huonetta löydä mistään!
- Tapiiri
pokeri kirjoitti:
Hotelli voi olla missä tahansa 100km
säteellä Varnasta ja yhden tai kahden tähden
tasoa. Bulgariassa hotellit on kyllä niin
huonoja että ottaisin ainakin **** hotellin.Jos kysymyksessä on ensimmäinen lomamatkasi etkä halua stressata majoituksesta, niin kannattaisko
vielä miettiä että varaa suoraan täältä hotellin!!
Matkajokeri tarkoittaa nimenomaan stressiä hotellin suhteen. Ystäväni kokemuksella voin sanoa että tjäreborgin matkajokeri saattaa olla tosi järkyttävä.
- Ex jokerimatkailija
Jos menet ensimmäiselle etelänmatkallesi, niin vältä Tjäreborgia ja Jokerimatkoja. Oppaat eivät välitä sinusta tuon taivaallista eivätkä yleensä tiedä missä hotellisi sijaitsee. Jokerimatkalaiset ovat lentokoneen täytettä matkatoimistolle. Tjäreborgista jäi semmoinen kuva, että se vetelee viimeisiään. Mitäs teet, jos toimistoa ei enää ole? Saatko rahasi takaisin ja saatko ne ennen matkaasi. Mutta jos haluat pientä seikkailua, niin matkaan vaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e3178123Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne996369Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä1743673- 702440
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee402430- 422204
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san222176Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1962014- 831877
- 481575