Hei keskiyö ja anteeksi että taas häiritsen kysymyksillä kun tunnut olevan ainoa joka vastaa ja tietääkin vielä asiasta eikä kirjoita mitpän sellaista mitä minä haluaisin kuulla. :)
vuonna 2011 työskentelin eräässä lounasravintolassa. Siellä tuli eräänä päivänä vaalea, melko pitkä mies syömään johon menin sitten ihastumaan silloin aivan ensi silmäyksellä mitä ei ole tapahtunut koskaan. Mutta kaipaisin häntä.. Tulenko koskaan kohtaamaan häntä enää? Tai tunsiko mitään samantapaista tunnetta? Tai hölmömpää ehkä: onko miettinyt minua laisinkaan?
tuntijasi
2
70
Vastaukset
Hei
sinä herkkä ja romanttinen ihminen! mies astui eteesi juuri silloin, kun sydämesi oli kaikkein yksinäisin.
minä katson sinulle pidemmin, koska olet niin kiltti.
kotona sinulla on aurinkoa. olet löytänyt avaimet moneen pieneen iloon, sinä olet sinut itsesi kanssa! olen nyt ihan rehellinen tuon miehen suhteen kun kerron, että hän ei voisi olla kauempana sinusta, kun nyt on. niin se vain on.
mies on uskollinen omassa yhteisössään, hän on juuri sellainen mies, joka sopisi sinun sydämellesi. on tässä sekin hyvä puoli, että nyt tiedät, mitä etsiä ja odottaa!
et ole ollekaan hömppänä, vaan romanttinen nainen. olet myös arka, sinä et uskalla ottaa yhteyttä miehiin, koska olet joskus saanut rukkaset. mutta eihän se yhteen yritykseen kaadu, hyvä ihminen!
rakkautta sinulla on paljon, se oikein pursuaa kokemastani energiasta, minkä ympärilläsi tunnen.
sinulla on ihania unelmia, oletko koskaan kirjoittanut niitä paperille? kotiisi sinä päästät ja kutsut jokaisen, joka tuo valoa mukanaan.
rakkaus ja rakastuminen ovat sinulle asioita, joita arkailet. sinä kohtaat vielä omasi, se tunne syntyy vahvan ystävyyden pohjalta. sinun juuresi ovat syvällä, mutta varo ettet jämähdä paikoillesi kaikkina vapaapäivinäsi. on mentävä ulos! sinne missä on ihmisiä...
t. Keskiyö... tarkoitin edellisellä, että nyt tiedät, millaista miestyyppiä katsella, se oli viestini...
t. Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061