tuntijasi

hömppänä

Hei keskiyö ja anteeksi että taas häiritsen kysymyksillä kun tunnut olevan ainoa joka vastaa ja tietääkin vielä asiasta eikä kirjoita mitpän sellaista mitä minä haluaisin kuulla. :)
vuonna 2011 työskentelin eräässä lounasravintolassa. Siellä tuli eräänä päivänä vaalea, melko pitkä mies syömään johon menin sitten ihastumaan silloin aivan ensi silmäyksellä mitä ei ole tapahtunut koskaan. Mutta kaipaisin häntä.. Tulenko koskaan kohtaamaan häntä enää? Tai tunsiko mitään samantapaista tunnetta? Tai hölmömpää ehkä: onko miettinyt minua laisinkaan?

2

85

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      sinä herkkä ja romanttinen ihminen! mies astui eteesi juuri silloin, kun sydämesi oli kaikkein yksinäisin.
      minä katson sinulle pidemmin, koska olet niin kiltti.

      kotona sinulla on aurinkoa. olet löytänyt avaimet moneen pieneen iloon, sinä olet sinut itsesi kanssa! olen nyt ihan rehellinen tuon miehen suhteen kun kerron, että hän ei voisi olla kauempana sinusta, kun nyt on. niin se vain on.

      mies on uskollinen omassa yhteisössään, hän on juuri sellainen mies, joka sopisi sinun sydämellesi. on tässä sekin hyvä puoli, että nyt tiedät, mitä etsiä ja odottaa!
      et ole ollekaan hömppänä, vaan romanttinen nainen. olet myös arka, sinä et uskalla ottaa yhteyttä miehiin, koska olet joskus saanut rukkaset. mutta eihän se yhteen yritykseen kaadu, hyvä ihminen!

      rakkautta sinulla on paljon, se oikein pursuaa kokemastani energiasta, minkä ympärilläsi tunnen.
      sinulla on ihania unelmia, oletko koskaan kirjoittanut niitä paperille? kotiisi sinä päästät ja kutsut jokaisen, joka tuo valoa mukanaan.

      rakkaus ja rakastuminen ovat sinulle asioita, joita arkailet. sinä kohtaat vielä omasi, se tunne syntyy vahvan ystävyyden pohjalta. sinun juuresi ovat syvällä, mutta varo ettet jämähdä paikoillesi kaikkina vapaapäivinäsi. on mentävä ulos! sinne missä on ihmisiä...

      t. Keskiyö

    • ... tarkoitin edellisellä, että nyt tiedät, millaista miestyyppiä katsella, se oli viestini...

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1177
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      284
      1031
    3. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      295
      873
    4. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      869
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      761
    6. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      191
      629
    7. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      59
      555
    8. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      516
    9. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      54
      447
    10. Arkielämästä vieroittuneet

      Aika ikävä juttu. Ihmiset pitävät maailman kauneinta luonnollisinta tapahtumaa jotenkin epämiellyttävänä? Miten kauaksi
      Sinkut
      106
      410
    Aihe