Olen jo vuosikausia mennyt aina vain alaspäin elämässäni, en ole vielä vaipunut aivan täysin off -tilaan mutta on ollut helppo huomata miten jokainen päivä on alkanut ikävällä olotilalla, joskus myös uni katkeaa ja mielen valtaa synkät ajatukset. Kaikki elämässä tehdyt virheet tuntuvat musertavan jonkin aikaa ja sen jälkeen tunne hellittää hieman muttei kokonaan. Omien tekemisieni johdosta ympärillä ei enää ole kovin montaa ystävää eikä tällä seudulla minua enää pidetä kovin mukavana ihmisenä.
Taistelu olisi pitänyt aloittaa aikaisemmin, mutta jos sen nyt aloitan niin mitä pitäisi tehdä, soitto terveyskeskukseen?
Taistelu olisi pitänyt aloittaa aikaisemmin, mutta jos sen nyt aloitan niin mitä pitäisi tehdä, soitto terveyskeskukseen?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Terveyskeskuksesta on hyvä aloittaa ja vaadi päästä mielenterveyspuolelle. Ei ole liian myöhäistä vielä nytkään. Olet tainnut kypsyä päätökseen, että nyt saa riittää. Omasta asenteesta se lähtee. Jokainen tekee virheitä ja niistä pitää ottaa opiksi. Aina voi jättää menneet taakse ja aloittaa alusta. Olet tekemässä hyvän päätöksen.
Kuvaamasi tilanne on kuin minun omasta menneisyydestäni.
Tuntemukseni johtuivat siitä että Jumala oli alkanut kutsumaan minua ja vetämään puoleensa. Miten on sinun laitasi? Uskoisin että olet Jumalan kutsussa.
http://www.jaikal.se/48683125