Pubisusi hyökkäsi naisen kimppuun

Bar Wulf

Elo Suomessa on käynyt sietämättömäksi. (Maalaisten laittomia kaatopaikkoja käyttävät) pihasudet / koirat pelottavat roskaajia ja petohenkilöitä. Nyt on jälleen lyöty uudet pohjat: Pubisusi hyökkäsi naisen kimppuun.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013050416976942_uu.shtml

Nyt on otettava korpilaki käyttöön ja palautettava naisten kunnioitus metsästäjää kohtaan... Kaljabaarin tuhkakupista tulee oiva myrkkysyötti.

5

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei se mitään

      Noh tässä pitää ottaa huomioon että kyseessä on sentään jonkun lemmikki, oma pikku puudeli. Eihän sellaista voi sentään lopettamaan mennä!! Pikku toruminen on paikallaan ja kukaan ei sentään kuollut tapauksessa joten asian voi villaisella painaa. Mutta ajatteleppas jos susi olisi ollut kysessä!! Eihän sellaista voi hyväksyä! Kyllä se on niin että ne sudet on niitä todellisia uhkia! kyllä se ihmishenki vielä joskus menee! Sellaista ei voi hyväkyä joten asiaan on paneuduttava näin ennakkoon! Kaikki mehtuumiehet nyt yhdessä rintamassa barrikaadeilel ja Tiltu mukaan!!

      • Juur näein!!!

        Pihoille tulloovat ja lappset syöövät!!!


    • Pubi-Susi

      Tässä kävi niin onnellisesti, että toinen humalaisista naisista sattui olemaan purtu petoyhdyshenkilö. Hän totesi välittömästi asiantuntijalausunnossaan otuksen täyttävän ilkeän pubi-suden tuntomerkit. Jäljen ja karvankin täytyy olla suden kun tavatkin sellaiset ovat. Hystariaa on paikkakunnilla lietsottu ja poikkeusluvat susien lahtaamiseen on jälleen anottu.

      Jos otusta ei saada ammuttua ovat lapset vaarassa. Petohenkilön tytär on saman baarin käyttäjä ja pysyvästi vähintään yhtä kännissä kuin äitinsäkin.

      • petohenkilö

        Itse asiassa pureman saanut petoyhdyshenkilö on puumanainen. Yritti saalistaa baarissa metsästysseuran velttoja ukkoja, mutta eihän noista mihikään ollut.


    • Ja taas

      Bubinpihasusi vaani ja hyökkäsi.

      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013050616982322_uu.shtml

      Aikoi mustalla nahkakiväärillään ampua ukkovarpaiden väliin, onneksi sivulliset pelastivat uhrin pedon kynsistä.
      Milloin nämä törkeydet saadaan päättymään, 'ase'lakia täytyy kiristää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3238
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      72
      1580
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      80
      1129
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      145
      1052
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      941
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      45
      888
    7. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      882
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      171
      862
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      836
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      139
      775
    Aihe