Rohkeutta

Jos ei sano tai kirjoita, ei saa myös koskaan tietääkään. Itse toivon, että hän uskaltaisi tehdä jotain asian eteen.
13335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tuota tuota... Mikset sinä tee sitten jotain?

Äänestä
  • niin siksi se ei tee.

    Äänestä

  • Se on mies kirjoitti:

    niin siksi se ei tee.

    Miehet ei tee niin vai?

    Äänestä

Etkä itse tee mitään? Sillä lailla.

Äänestä

minä en ainakaan halua häiritä ketään, vaam pidän mölyt mahassani.

Äänestä

Rohkeneppa nyt sitten olla rohkea ja kirjoittaa mulle kaikki sun salaiset aatokset, niin katsotaan mitä saamma tietää,...veikkaan kumminkin, että et uskalla, mutta toivot silti toisen uskaltavan hmmmm..

Uskon silti, että jos oikeita tunteita teillä on toisianne kohtaan, niin kyllä sitä on valmis pistämään itsensä likoon tosissaan. Se vaan kun nämä on vaan näitä nettituttujuttuja, jotka jää vain tänne elämään.

Mutta, onnea uskallukseen ja hyvää yötä,

http://www.youtube.com/watch?v=t5ZtJ04soV0

Äänestä

Mitä rohkeutta? Eiks sulla itsellä rohkeus riitä tekemään just sitä mitä haluat jonkun asian eteen tehdä?
Muuten, mikähän tai mitähän se asia on? Tässä mitään ala tekemään, kun ei tiä mitä pitäs tehdä.

Äänestä

mies / nainen, vinkkiä vähän, jos olis mulle niin soittaisin varmasti, mutta ei se ole :(

Äänestä

Samat sanat sinne.Jos laitat itse viestiä niin voin luvata,että mahtava kesä tiedossa meille molemmille ;)

Äänestä

Tästä kyllä heräs mielenkiinto, koska minkälainen juttu voi olla että vain toisella pitäisi rohkeus riittää yhteydenottoon? Eikös se kahden ihmisen välinen suhde pitäisi aina olla molemmin puolista. Tarkoitan, että tietääkös se toinen että olet kiinnostunut? Toisaalta omassa tapauksessani juuri hänen puolelta pitäisi tulla yhteydenotto, koska hänen omien sanojen mukaan hän olisi nyt jonkun toisen kanssa, vaikka meillä oli jotain juttua sitä ennen. Ja nyt sit en enää halua roikkua, vaikka ikävöinkin. En kuitenkaan ole koskaa suoraan kertonut hänelle tunteitani.

Äänestä
  • Lisään vielä viittauksena otsikkoon, että haluaisin vielä kaipaamalleni kertoa tunteistani ja kuinka paljon välitän. Jotenkin vaan se rohkeus on kadonnut jonnekin joka aiemmin itselläni oli, alunperin hän oli se joka sytytti rohkeuteni. On vaan sellainen olo, että tekee itsensä tyhmäksi ottamalla yhteyttä, jos hänellä onkin joku toinen.

    Pitäisi nyt nyt vaan ottaa härkää sarvista...jos siis härkä tykkää että härkää otetaan sarvista...

    Äänestä

Miksi kuvittelet, että aihe ja asia olisi uskalluksesta kiinni?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mmmmm kirjoitti:

Jos ei sano tai kirjoita, ei saa myös koskaan tietääkään. Itse toivon, että hän uskaltaisi tehdä jotain asian eteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu