Onko audi niin hyvä kun skoda? Eikös ne ole aika samanlaisia sisustoikaan ja ulkoakaan niitä ei erota kuin tarkkasilmäiset ja autoista kiinnostuneet. Volkkarikin taitaa olla aika samanlainen? Sisältä ja ulkoa kaikki kolme merkkiä on ihan samanlaisia..mutta miks niis pitää olla eri merkit vaik ne on niinku samanlaisia? Eikös moottoritkin ole samoja? Skoda on kyllä hieno automerkki ja audi ja volkkari..ihmetyttää vaan et miks niil ei vois olla joku yhteinen merkki vaik joku ausdari ??ausdari yhdistäs noi kolme merkkiä hyvin..
Onko audi yhtä hyvä kun skoda?
Ausdari
9206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Samaa kakkaa ne on, mut oman kokemuksen mukaan skeida oli parempi ajaa. Mut eikös sama juttu ole muissakin merkeissä... Toyota, nissan, kia, huyndai samaa shittiä. Mersu, opel, bemari, ford jne..... Samaa tavaraa.
Valitettavsti Audin luotettavuus on huomattavasti Skodaa heikompi. Syykin on selvä. Tekniseen edelläkävijyyteen väistämättä liittyy "huteja". Nämä hudit eivät haittaa ensimmäistä omistajaa, muuten kuin useampina ja pidempinä korjaamokäynteinä - tulee huollon sijaisauto tutuksi. Todelliset häviäjät tässä kuviossa ovat ne, jotka eivät saaneet riittävästi rahoitusta uuden ostamiseen ja hankkivat käytetyn. Jos haluat luotettavimman mahdollisen vagilaisen, ostat Skodan. Skodaan laitetaan vain ne osat, jotka ovat Audin ja VW:n testaamina luotettavimmiksi osoittautuneet. Jos tämä tätuus tuntuu vaikealta hyväksyä, kannattaa pysähtyä miettimään asiaa vag-konsernin kannalta.
Yhtä huono, valitettavasti. Laatu laski varsinkin luotettavuuden osalta kun VAG tuli omistajaksi.
Ennen oli kulkupelejä, mutta nyt hajoaa moottorit ja vaihteistot sekä karisee maalit. Öljyt ei pysy sisällä.
Ei siinä ledit lohduta vanhaa kommunistia!
Millainen Audi Teuvolla on/on ollut? Kuulostaa siltä, että olet pikku hiljaa toipumassa audismistasi.
Uudempi ja vanhempi DKW on ollut. Viimeksi A6. Skodia useampi.
Vanhassa oli vara parempi. Pysyi maalit. Kulki auto.
Teuvolle Itä-Karjasta ei ole yksikään Audi tuttu mutta Ladat, Mosset ja Volgat hän tuntee kuin kasari-Rattonsa. Teuvo on perinteinen karjalainen peräkammarin poika, joka nettipornon selaamisen yhteydessä käy provoilemassa täällä laatuautopalstalla. Ps. Muista tyhjentää selaushistoria ettet kärähdä äidillesi
Miksi täällä yksi henkilö keskustelee itsekseen?
Totuus satuttaa vai onko luulotauti?
Kyllä täällä minun lisäkseni ainakin toinen on. Ja sinä "Heh heh" kannattaa lopettaa se audismisi lyhyeen. Muistat vaan ettei se sun elämä autolla paremmaksi muutu.