Näin sitä työllistytään
maantapa
103534
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
olisi kuitenkaan komukkana ja ateistina ollut mitään mahdollisuuksia tulla valituksi minkäänlaiseen virkaan. Harmooninsoittelijan hommia on sitäpaitsi harvoin jos koskaan tarjolla. Mutta juuri tämähän se on ollutkin koko ajan tavoitteenasi.
CzzC, komukka ja harmooni ei liity tuohon aloitukseen millään tavalla.
CzzC-paranoidi on vain ihastunut CzzC:n ulosantiin ja fiksautunut häneen. Sekä myös Piaan.
Oikeastaan ihan viihdyttävää sanoisinko!
Onkohan paranoidi syönyt vitamiineja koskaan tai rasvahappoja? Vai onko foolihaposta pula jos kasvikset eivät maistu?
"Virkavaalista:
Savonlinnan koulutuslautakunta kokoontui 18.12.2008 valitsemaan henkilöä Lyseon lukion historian ja yhteiskuntaopin sekä taloustiedon lehtorin virkaan. Laadin hakemukseni ajallaan ja huolehdin mukaan kaikki vaaditut liitteet, joten muodollisesti hakemukseni oli oikein. Sain neljän muun hakijan ohella kutsun haastatteluun 11.12.2008. Haastattelijoina toimivat koulutuslautakunnan varapuheenjohtaja Anja Backman, sivistystoimenjohtaja Markku Kankkunen, rehtori Ismo Falck sekä vararehtori Pia Riekkinen. Haastattelijat olivat yksimielisesti sitä mieltä, että olin virkaa hakeneista pätevin sekä yleisillä että erityisillä perusteilla mitattuna. Sivistystoimenjohtaja Kankkunen esitti siis minun valitsemistani virkaan. Koulutuslautakunnan kokouksessa asian laita muuttui, ja koulutuslautakunnan jäsen Tommi Tuunainen ehdotti FM Jaro Koikkalaista kyseiseen tehtävään. Toimitetussa äänestyksessä Koikkalainen valittiin virkaan koulutuslautakunnan äänin 6-3. Mikä siis oli muuttunut? En ole tähän asiaan saanut vastausta."
Lähde: http://petrilajunen.blogspot.fi/2009/01/savonlinnan-lyseon-lukion-historian-ja.html
Piirissä pienessä pyöritään ja hyöritään menneisyydessä, nykyisyydessä ja tulevaisuudessa.
http://www.ita-savo.fi/uutiset/koikkalainen-valittu-rehtoriksi-tuusniemelle
Olisiko sittenkin parempi harjoitella rehtoriutta alakoulussa, vaikkapa Nojanmaassa?
Tuskin sitä kukaan vastustaa?
elämässä eteenpäin ja toiset vinkuu palstalla.
tyypillistä savonlinnalaisuutta?!?! Vinkumista ja piilovittuilua!!!!
Savolainen ei uskalla sanoa asioista suoraan, pelkää joutuvansa vastuuseen sanomisistaan, ollaan olevinaan piilo viiituilun mestareita, joita ei kuitenkaan kukaan ymmärrä. En ainakaan minä.
Kirjoittakaa mielipiteenne selvästi ja suoraan, niin kaikki ymmärtää, jos teillä yleensä on mitään sanomista.
http://www.youtube.com/watch?v=uIavyLM7rwQ
kohta loppuu koulut ja Rehtorit pääsee hieman helpommalla