Persaukion alittava, kansainvälisestikin kuuluisa Anaali on saanut vuotoja. Täysin tiiviiksi mainittu kaukalo tihkuu jostakin, kukaan ei tiedä mistä. Vuodoilla on paha tapa voimistua jatkuttuaanpidempään. Rakenteet täysi tiiviiksi väsännyt rakentaja tutkii asiaa, heh.
Anaali vuotaa!
Maauimala?
6485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mistäs tuollaista tietoa "tihkuu" ?
Voiko olla totta että suuren ja mahtavan Jyväskylän päättäjät ovat tehneet typeriä ratkaisuja, eli Jyväskylän historian turhimman ja kalleimman kerska hukkainvestoinnin?
Entä sitten se Paviljongin vedenalainen autohalli, joka piti ankkuroida pohjaan, jotta se ei alkaisi kellua kurassa! Kuvitellaanpa seuraava tilanne, joka ehkä on harvinainen, mutta mahdollinen:
Tallissa on rallien aikaan 100 ökyautoa (50000 €). Saattapa siellä olla saudiprinssin Bentleykin. Tulee ankara ukonilma ja kaatosade. Ukkonen aiheuttaa pitkähkön sähkökatkon. Pumput lakkaavat toimimasta ja vesivirrat tulvivat autohalliin. Siellä ne ökyautot sitten uivat. Kaupunki maksaa korvauksina jopa 5 miljoonaa €. Onkohan pumppuja varten mitään varavoimaa?
Anteeksi,lähteen mainitseminen unohtui, Plaza Keski-Suomi.
Tarkemmin YLE uutiset Keski-Suomi 8.5.2013 klo 05.40. Keskisuomalaista ilmeisesti kielletty kertomasta asiasta.
Kaukalon läpi kulkeville pakolliset kelluntaliivit. Liikennevalojen sijaan reimarit.
lutakon läpiajoliikenne lisääntynyt huomattavasti tuon anaalin teon jälkeen. No se ei kyllä minua millään muotoa häiritse. Ajoneuvoliikenne lisämausteineen (melu, pöly, tärinä, paikalliset ilmasaasteet kuuluu kaupunkielämään ja jos niitä ei siedä, niin kuulemma voi harkita maalle muuttamista.
Että sillee.